//

Нове видання Біблії арабською мовою – дорогоцінний дар для християн в Святій Землі

«Дорогоцінний дар для християн в Святій Землі». Цими словами веб-сайт францисканської Кустодії в Святій Землі оголосив про вихід нової видання Біблії арабською мовою. (Кустодія, від латиського custodire – оберігати, – так називається францисканська Провінція у Святій Землі, завданням якої є дбати про християнські святині в цьому регіоні).

 

Францисканське Видавництво в Єрусалимі надрукувало дві версії Святого Письма арабською мовою. Перша версія, пояснюється на веб-сайті, вміщає всі книги Старого та Нового Завіту, а друга містить тільки книги Нового Завіту. Її можна придбати за доступною ціною.

 

Переклад для нового видання Кустодія придбала в Отців єзуїтів з Університету святого Йосифа в Бейруті (Ліван) та доручила друкування Францисканській Друкарні, яка понад 150 років тому розпочала свою діяльність саме друком Біблії арабською мовою.

 

Йдеться про «цінну ініціативу, яка могла б стати конкретною відповіддю на заклик Католицької Церкви, що заохочує спільноту вірних наново відкрити корені християнської віри, основи та значення нашого життя та нашої місії, як Христових учнів», – додає веб-сайт.

 

Для францисканської Кустодії, «читання і знання Біблії, постійне розважання над її текстами є невід’ємними елементами для формування християнської самобутності та дедалі досконалішого прийняття Божого проекту для людини».

 

«Для тих, хто живе та працює в Святій Землі, для християн місцевої спільноти, – продовжує сайт, – зв'язок з Біблією, безсумнівно, збагачений особливим досвідом прямого контакту з загальнолюдським, географічним, соціальним та культурним контекстом, в якому жив Ісус і стає тією рушійною силою , що спонукає до чутливості та прагнення захисту і збереження християнської Святої Землі та її великої культурної й духовної спадщини».

 

Важливою подією стало те, що Кустодія подарувала по дві повні копії Біблії та по десять копій Нового Завіту всім парафіям Святої Землі, закликаючи парохів «і надалі невтомно вести свою душпастирську діяльність та запевняючи, що Кустодія поділяє й підтримує наміри розповсюдження Божого слова та ознайомлення всіх з Божим діянням в історії людини та місією Ісуса, посланого Отцем для спасіння цілого світу».

 

Для Радіо Ватикану, Олексій Федорович