//

Нова євангелізація та святість (Octava Dies)

Щосуботи Ватиканський телецентр готує підсумковий за тиждень випуск новин про діяльність Святішого Отця та Апостольської Столиці, а розпочинається він редакторською рубрикою «Octava Dies», автором якої є о. Федеріко Ломбарді, Генеральний Директор Радіо Ватикану, а також – Директор Ватиканського телецентру та прес-центру.

 

«Нова євангелізація та святість», – таким є заголовок останнього випуску цієї рубрики, що присвячений недільній канонізації на площі Святого Петра. «В той час, як Синод, зібраний в Римі, продовжує свій працьовитий шлях призадуми над безмежною темою нової євангелізації, шукаючи спільні теми та провідні лінії між сотнями промов, виголошеними цими днями єпископами, гостями та спостерігачами, урочиста канонізація 21 жовтня виривається на передній план, як потужний пучок світла та радості, – зазначає о. Ломбарді. – Аж сім блаженних будуть проголошені прикладами святості для всієї Церкви.

 

Священики, ченці, черниці, миряни, мирянки. Чоловіки та жінки, що жили у Європі, Азії, Африці, Америці й Океанії. Єзуїт-місіонер у далеких землях, що загинув мученицькою смертю на Мадагаскарі, священик – вчитель та вихователь молоді, що переживала труднощі, й недужа, яка протягом десятиліть здійснювала у своєму ліжку прецінну духовну місію страждання. Юний філіппінський катехит-мирянин, також мученик, та черниці – одна посвятила своє життя доглядові за прокаженими, а інша – вихованню дівчаток, підлітків та робітниць. А справжнім цвітом цієї чудової групи є молода Катері Текаквіта, надзвичайний плід першого звіщення віри між племенами американських індіанців.

 

Святі завжди є найвірогіднішими свідками християнської віри, живої та діяльної присутності Духа воскреслого Ісуса, переміни людства таємничою силою Євангелія. Без них не можливе життя Церкви, тим більше – ефективне поширювання Євангелія у світі, який, можливо, має труднощі в тому, щоб його прийняти, однак, дуже його потребує, щоб віднайти безкорисливість любові, радість та надію, не знаючи, звідки їх черпати. І нова євангелізація розпочнеться від святих нашого часу», – підсумовує наш Генеральний Директор черговий випуск своєї редакторської рубрики.

 

Джерело: Радіо Ватикан