//

Німці закликають заборонити євгеніку при заплідненні "in vitro"

До цілковитої заборони преімплантаційної діагностики закликали дві найбільші християнські Церкви в Німеччині. Спеціальний лист до німецьких депутатів надіслали одночасно єпархії Берліна і Гамбурга - представники німецьких протестантів, а також католицький єпископат і Карітас Німеччини. На їх думку ця метода є неетичною і суперечить Конституції, яка має берегти гідність людини.

 

Дослідження ембріонів поза лоном матері з огляду на спадкові хвороби в рамках методи in vitro, так звана преімплантаційна діагностика означає, що людина стає паном життя і смерті. Автори звернення підкреслюють, що «призначені для діагностики ембріони хочуть вирощувати для того, щоб вибрати найкращі і відкинути хворих. Це інструменталізація людського життя» - написано в тексті.

 

Документ єпископату і Карітас, крім того, підкреслює, що це дискримінація неповносправних людей, які при застосуванні цієї методи сьогодні не мали б шансу вижити. Її прихильники аргументують, що метода повинна застосовуватись тоді, «коли існує великий ризик серйозних спадкових хвороб».

 

До голосів спротиву долучився також Центральний Комітет Німецьких Католиків. Методу преімплантаційної діагностики критикує також канцлер Ангела Меркель і частина німецьких політичних партій. Голосування щодо цього питання заплановане ще до літніх канікул.

 

За матеріалами: Radio Watykanskie