//

Незабаром твори наших співгромадян експонуватимуться під час міжнародного мистецького конкурсу в Берліні

Твори громадян, що відбувають покарання у пенітенціарних установах України, візьмуть участь у ІІ Берлінському конкурсі, який проходитиме у серпні 2011 року під назвою «Von Licht und Dunkel» («Від світла і темряви»). Мета конкурсу – допомогти суспільству в усвідомленні віддзеркалення усіх питомих йому рис в історіях життя засуджених, у дійсності й обставинах життя за мурами пенітенціарних установ.

 

 

28 творів засуджених з усіх регіонів України були передані Державною пенітенціарною службою України (ДПтСУ) Департаменту душпастирства силових структур Української Греко-Католицької Церкви. Пенітенціарне душпастирство УГКЦ вже посприяло участі громадян нашої країни у міжнародних мистецьких конкурсах у Відні (червень 2009) та у Берліні (грудень 2009). Як відомо, в них четверо наших співгромадян посіли призові місця. Результати цьогорічного конкурсу будуть оголошені через 2 місяці. Переможців очікують премії.

 

 

Координація щодо участі 25 територіальних підрозділів ДПтСУ у відборі робіт лежала на плечах капітана Богдана Степенка та підполковника Владислава Скоропляса. Предмети прикладного та образотворчого мистецтва в місцях неволі виготовляють наші співгромадяни частково з матеріалів, наданих керівництвом установ, частково – з придбаних на власні кошти. У підготовці до відправлення творів о. Костянтину Пантелею допомагали волонтери душпастирства УГКЦ для в’язнів Ольга Петрашик, Ярослав та Андрій Павлюки. Переклад документації з назвами творів та іменами авторів англійською мовою виконала Діана Камлюк, призерка І Берлінського конкурсу 2009 року. Кожному з українських учасників буде приємно взнати про те, скільки теплих рук і сердець доторкнулися до їх робіт, щоб вони могли взяти участь у міжнародному конкурсі.

 

За сприянням Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України при Міністерстві культури і мистецтв України, працівників Відділу з оформлення міжнародних поштових відправлень Київської Митниці та Укрпошти, праці 28 авторів з України були відправлені до Німеччини. На думку як психологів Державної пенітенціарної служби України, так і мистецтвознавців з Міністерства культури і мистецтв України, наші співгромадяни мають великі шанси на визнання на міжнародному рівні.

 

Образотворче мистецтво залишається найбільш ефективним та доступним способом спілкування в’язнів з громадянським суспільством. Воно спонукає людей, які приходять подивитися на їх роботи, переосмислювати своє ставлення до проблеми злочину і покарання. Адже найважливіша потреба кожного нашого співгромадянина, хто знаходиться за ґратами, переживати покарання за злочин не як помсту, але покаяння та не втратити свою гідність людини. А після повернення у суспільство – не почуватися втраченим та відкиненим, але знайти своє місце для відновлення свого життя.

 

Додаток:

Учасники ІІ Берлінського Міжнародного Конкурсу «Із світла і темряви»

1. Іван Журавльов
2. Олександр Васейко
3. Михайло Гордієнко
4. Костянтин Шалаєв
5. Віталій Козир
6. Олександр Чередняк
7. Сергій Чевжик
8. Володимир Кузьмін
9. Леонід Барташевич
10. Андрій Юрченко
11. Вадим Кліщ
12. Віктор Шевченко
13. Максим Тихоненко
14. Ірина Пранник
15. Анатолій Запольський
16. Сергій Долматов
17. Юрій Шабельник
18. Сергій Омельчук
19. Юрій Александров
20. Вадим Кравчик
21. Іван Монченко
22. Олександр Сьомкін
23. Анатолій Новиков
24. Іван Вербецький
25. Діана Камлюк
26. Олександр Рожковський
27. Яна Пономарьова
28. Онєга Котко

«Art and Prison» – міжнародна ініціатива митців та шанувальників мистецтва. Її цілі:

- привернути увагу до життя за тюремними ґратами,

- спонукувати художників усього світу внести своєю творчістю посильний внесок у поліпшення ситуації з правами людини у сфері виконавчої системи покарань,
- підтримувати соціальні проекти на кошти, отримані від продажу творів,
- служити форумом для суспільного діалогу і сприяти реінтеграції громадян в суспільство.


За матеріалами Департаменту УГКЦ для душпастирства силових структур України.