//

На засідання Ради душпастирської опіки при мін.оборони обговорили механізми впровадження Концепції душпастирської опіки у Збройних Силах України

Сьогодні, 26 липня 2011 року в Києві відбулося розширене засідання Ради душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, на тему: «Механізми впровадження Концепції душпастирської опіки у Збройних Силах України», у роботі якого взяли участь члени Ради душпастирської опіки при Міністерстві оборони України керівники та представники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, органів військового управління, військових частин, військово - навчальних закладів, організацій, установ Збройних Сил України, релігійних та громадських організацій, експерти у сфері державно-релігійних відносин та дотримання прав і свобод громадян.

 

Розпочинаючи засідання Владика Михаїл (Колтун), голова Ради в справах душпастирської опіки при МОУ, закликав Боже благословення на учасників засідання. Крім того, Владика наголосив на значенні Церков, які «не є наставлені супроти себе ворожо, а несуть духовні принципи у життя військовослужбовців». За словами владики, «досконалішої інституції як Церква на землі немає, ворота аду Її не подолають тому, що Бог дав їй закон любові».

 

«Інститут капеланства є в усіх розвинених країнах світу. Також щодо поліконфесійності, то тут не слід остерігатися, бо всі сім діючих конфесій, які є в Україні, показали злагодженість у цьому питанні, спільне бачення щодо праці у військовому середовищі»,– додав Єпископ.

 

Перший заступник міністра оборони Володимир Можаровський, який взяв участь у заході, зазначив, що головною метою впровадження у Збройних Силах України ефективної системи душпастирської опіки та створення інституту військового духовенства (капеланства) є забезпечення конституційного права особового складу на свободу совісті та віросповідання, створення здорового психологічного клімату у військових колективах.

 

За інформацією заступника міністра, на цей час у миротворчому контингенті України в Ліберії вже відкрито посаду “офіцера (з питань релігії)” (категорія – старший лейтенант, посада вакантна), на яку можуть призначатися офіцери запасу. І це перший реальний крок на шляху до створення інституту військового капеланства.

 

Відтак, учасники круглого столу виступили з пропозицією, створити робочу групу з представників Ради у справах душпастирської опіки та МОУ, Генштабу ЗСУ щодо внесення змін у законодавчі акти України, інші нормативно-розпорядчі документи щодо поетапного запровадження в Україні інституту військового капеланства. Також створити у МОУ структурний підрозділ для забезпечення співпраці з Релігійними організаціями, Церквами та віруючими військовослужбовцями на який покласти: задоволення релігійних потреб віруючих військовослужбовців, духовно-патріотичного виховання, морально-психологічна діяльність, соціально-доброчинна діяльність, релігійно-виховна діяльність. Опрацювати національну модель інституту військового капеланства. Ще опрацювати порадник командирам (начальникам), фахівцям органів виховної та соціально-психологічної роботи щодо організації роботи у сфері душпастирської опіки військовослужбовців (забезпечення конституційних прав і свобод віруючих військовослужбовців).

 

Завершуючи засідання владика наголосив, що «наближається свято Святого Володимира Великого, від якого ми всі прийняли Хрещення у нашому рідному Дніпрі. Тепер ми повинні передумати усі надбання Християнської культури у світлі цього свята і впроваджувати Дух Святого Хрещення у наше життя».

 

На завершення зустрічі Владика склав подяку міністру Оборони «за розуміння важливості питання душпастирського служіння у війську».

 

Джерело: Департамент інформації УГКЦ