//

На шляху до Лівану (Octava Dies)

«Вже недалекою є подорож Папи до Лівану, яка загальновизнано вважається вчинком великої відваги та надії», – зазначає у своїй редакторській колонці «Octava Dies» наш Генеральний Директор, о. Федеріко Ломбарді, ТІ, присвятивши її цій подорожі. «Бенедикт XVI, – пригадує він, – оприлюднить програмний документ, що має фундаментальну важливість до життя та місії католицької Церкви в Близькосхідному регіоні, для її служіння свідченню Євангелія та для її ролі вістунки діалогу та миру. Вибір Лівану, як мети подорожі, де католицькі громади є особливо численними, був здійснений ще перед тим, як ситуація в Сирії виродилася у відкритий кривавий конфлікт. Тепер це хоч і не ставить під сумнів проведення самої подорожі, незаперечно, позначить її контекст, в якому багато з проблем, що заторкувались два роки тому під час Синодального зібрання, присвяченого Близькому Сходові, здається, не спрямовані до вирішення, але останніми часами загострені. Співжиття між різними конфесійними та релігійними групами, діалог з Ісламом та Юдаїзмом, спонукування християн, щоб емігрувати, релігійна свобода та демократія. І, врешті, весь рух так званої “арабської весни” ще не спалахнув, коли єпископи з Близького Сходу були зібрані у Римі.

 

Хоч контекст є, отже, глибоко відмінним від тодішнього, невідкладність старань Церкви у цьому регіоні не може не збільшуватися, навіть якщо чинити це стає дедалі важчим, тому надихаюча та скеровуюча присутність Папа стає абсолютно неоціненною і ще інтенсивніше побажаною. Католики, християни, хоч і є меншістю в регіоні, можуть і повинні зробити свій вклад у свідчення миру та сприяння діалогові, такому вистражданому та живому. І не лише для народів та різноманітних релігійних груп Близького Сходу, але й для міжнародної спільноти, для світу, який, здається, вперто не бажає зауважувати того, наскільки глобальні геополітичні напруження та амбіції трагічно відбиваються також і у конфліктах цього регіону.

 

Бенедикт XVI піднесе беззбройний клич надії та прагнення миру для цілого регіону. Сподіваємося, що до нього прислухаються».

 

За матеріалами Радіо Ватикан