//

На Львівщині директорам катехитичних шкіл розповіли про катехитичне служіння в Церкві

В реколекційному будинку, що у Брюховичах, на Львівщині, 27- 29 грудня 2011 року відбувся семінар для новопризначених директорів катехитичних шкіл, котрий був присвячений катехитичному служінню і розумінню призначення катехитичних шкіл. У семінарі, котрий провів о. Андрій Стадницький, парох с. Прилбичі, що на Львівщині взяли участь директори катехитичних шкіл із Івано - Франківської, Тернопільсько - Зборівської, Львівської митрополій та Коломийсько -Чернівецької, Самбірсько - Дрогобицької, Бучацької єпархій УГКЦ та Луцького екзархату УГКЦ.

 

"Майже кожен із вас має значний досвід катехизації, але є значні помилки, котрі потрібно уникати", - зазначив провідник семінару. "Катехизація - це не тільки підготовка до першої Сповіді; це не лише зустрічі із молоддю Марійської і Вівтарної дружини та із дітьми шкільного віку; в жодному разі це не заучування катехизмових правд і проведення літніх таборів та прощ", - сказав о. А. Стадницький, зазначаючи головні помилки катехизації.

 

Учасники семінару визначили важливі методи катехитичної праці: читання Святого Письма, спільна молитва, праця із батьками дітей, вивчення катехизмових правд, особистий приклад катехита, творча праця, співпраця із закладами освіти, індивідуальний підхід.

 

Також були визначені головні постулати діяльності катехитичних шкіл на основі Положення про катехитичну школу, затвердженого Синодом Єпископів УГКЦ у 2000 році. Відтак катехитична школа засновується при парафії з ініціативи пароха, батьків, вчителів з благословення Правлячого архієрея; парох вибирає директора катехитичної школи з благословення єпископа; директор повинен мати відповідну освіту; директори та катехити з благословення пароха визначають місце та час проведення занять; заняття повинні відбуватися у пристосованих для цього приміщеннях; групи для занять повинні формуватися відповідно до вікових категорій; фінансування катехитичного навчання проводиться за рахунок парафії; завдання катехитичної школи полягає у  вивченні і поглибленні основ і правд віри, сприяння розвиткові моральних та інтелектуальних здібностей дітей.

 

Присутнім презентували примірник практичного порадника для катехитів, котрий з 1 січня 2012 року буде поширений у всіх єпархіальних Катехитичних комісіях УГКЦ.

 

Голова Катехитичної Комісії Києво - Галицького Верховного Архиєпископства, о. Михайло Гарват, наголосив на тому що у єпископів існує чітка позиція щодо того, щоби в кожній парафії, навіть найменшій, була заснована катехитична школа. Він зауважив, що сьогодні найкращою катехитичною програмою є Катехизм УГКЦ, який системно впорядкований і охоплює всю Церкву.

 

Департамент інформації УГКЦ