//

На час Євро-2012 у кількох храмах Львова служитимуться Літургії іноземними мовами

Львів – місто із давніми християнськими традиціями. А щоб туристи та вболівальники мали змогу ознайомитись із східним католицьким обрядом, який є традиційний для української церкви, у храмах Львова під час ЄВРО-2012 відбуватимуться Святі Літургії англійською, німецькою і португальською мовами. Це храми Петра і Павла, Преображення Господнього та Пресвятої Євхаристії. Тут священики також уділятимуть св. Тайну Сповіді рідною для гостя міста мовою. Літургія триватиме близько години.

 

"Ми визначили три храми, де наші священики, які володіють тими іноземними мовами, будуть служити Служби. Існуватиме графік, згідно з яким відбуватимуться Служби. Це ми зробили зумисне, адже так окрім краси нашого обряду гості Львова зможуть побачити різність церков, їх красу. Богослужіння відбуватимуться щодня, крім неділі, о 10.00 год. із 5 по 23 червня.

 

Було обрано храми, які знаходяться в центральній частині міста. Це є величні давні храми, які приваблюють своєю архітектурою, своїм багатим наповненням. І тому їх відвідує багато туристів. Ми  звикли до того, що наші храми під час вихідних є наповнені туристами, які приїжджають, аби познайомитися з нашою культурою, помолитися. І тому ми обрали ці три давні храми".

координатор-організатор Богослужінь іноземними мовами у храмах Львова отець Інокентій Волошин

 

"В ці дні, коли центральна частина нашого міста перетвориться в фан-зону і буде місцем скупчення людей, ці храми будуть доброю нагодою для гостей нашого міста збагатитися позитивними емоціями не лише від спортивних подій, але і збагатитися нашою духовністю. Ми обрали різні мови. Чому? Тому що вірні, які приїдуть до нас, - це є в основному вірні латинського обряду, які ознайомлені з латинською месою. Східну Літургію їм важко зрозуміти. Для того, щоб їм краще було пізнати про що йде мова, ми будемо молитися англійською, німецькою, португальською мовами, але на мелодії наших піснеспівів. Щоб вони змогли відчути цей дух і зрозуміти цю мову, якою буде промовлятися.

Також важливо зазначити, що на цих Богослужіннях ми молитимемося за те, щоб Господь Бог  заопікувався нашими гостями, львів’янами, за успішне проведення тих подій, які мають відбутися у Львові, за мир, спокій і добробут в нашому місті".

капелан Львівської міської ради отець Павло Дроздяк

 

Богослужіння відбуватимуться:

  португальською англійською німецькою

Храм Петра і Павла (Костел Єзуїтів),

вул. Театральна, 11

щосереди та щосуботи щопонеділка та щочетверга щовівторка та щоп’ятниці

Храм Преображення

Господнього, вул. Краківська, 21

щовівторка та щоп’ятниці щосереди та щосуботи щопонеділка та щочетверга

Храм пресвятої Євхаристії,

пл. Музейна,1

щопонеділка та щочетверга щовівторка та щоп’ятниці щосереди та щосуботи

 

Усі охочі віруючі вболівальники та туристи зможуть почути візантійську святу Літургію на рідній мові, а також ближче ознайомитись з історією та сьогодненням Української греко-католицької Церкви, також оглянувши презентацію про УГКЦ у гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла (вул. Театральна,11).

 

Як повідомлялось раніше у гарнізонному храмі щонеділі о 15.00 год. служиться св. Літургія на англійській мові.

 

Джерело: www.ugcc.lviv.ua

 

Розклад Літургій на час Євро-2012 у римо-католицьких храмах Львова

 

У римо-католицьких храмах Львова на час ЄВРО-2012 у розкладі Святих Літургій не буде спеціальних змін. Як і раніше, для мешканців та гостей міста Літургії служитимуть українською, польською та англійською.

Богослужіння відбуватимуться: 

 

 

українською

польською

англійською

Катедральний Собор Успіння Пречистої Діви Марії у Львові (пл. Катедральна, 1)

17.30 у будні

9.00у неділю

7.30; 8.00; 10.00; 18.30у будні

10.00,11.30,13.00, 18.00у неділю

16.30у неділю

 

(7.00; 8.00латинською)

Храм св. Антонія

(вул. Личаківська, 49)

 

18.30 у вівторок та четвер;

19.30 перші п’ятниці місяця

15.00у неділю

9.00; 18.00у будні

9.00;11.00;12.3018.30у неділю

 

Храм Матері Божої Громничної (вул. Сніжна, 1)

 

18.00 у суботу

19.00у неділю

16.00пн-пт

16.00, 20.30 у неділю