//

Молоді американці не віддалилися від віри

Двадцятирічні католики у США, як зазначає американське інформаційне агентство Catholic News Service, хоч і не прив'язані так до Церкви, як були їхні однолітки середини минулого століття, не відходять від віри.

 

Такого висновку дійшли учасники дводенної наукової сесії, яка відбулася нещодавно у католицькому Університеті Fordham у Нью-Йорку. Серед приблизно 700 учасників конференції були молоді католики, лідери молодіжних та студентських спільнот та інші.

 

На думку соціолога професора Джеймса Девідсонa, колишнього викладача Університету Пердью у штаті Індіанаполіс, молоді католики "розділяють католицьку віру, з якою себе ідентифікують і яку поважають, і Католицьку Церкву, до якої менше прив'язані".

 

Девідсон, на підставі досліджень, стверджує, що 80 % молодих католиків вважають, що католицтво можна інтерпретувати по-різному, і більшу роль у цьому процесі приписують індивідуальному досвіду, ніж вченню Учительського уряду Церкви. За словами професора, певні норми і правила поведінки, пов'язані з католицькою етикою, вони сприймають як "необов'язкові або незначні".

 

"Вони вважають, що таке вчення, як про Трійцю, Втілення. Матір Божу, реальну присутність Христа у Євхаристії, або необхідність піклування про потребуючих, є більш важливими, ніж обмеження священства до чоловіків чи необхідність целібату серед священиків, спротив Церкви щодо застосування контрацепції та смертної кари ", - пояснює соціолог.

 

Університетом Фордхем, який існує з 1841 року і налічує близько 15 тисяч студентів, опікуються єзуїти.

 

За матеріалами КАІ