//

Молитва за жертв на площі Таньаньмень

Понад 150 тисяч осіб зібралися у Гонконгу на Літургії, щоб пом’янути жертв заворушень на Площі Таньаньмень в Пекіні. На урочистості приїхало багато китайців з континенту, де згадування про «контрреволюціонерів 1989 року» є забороненим. В рамках відзначення річниці подій 4 червня Католицька Церква у Гонконзі організувала молитву за жертв цієї трагедії.


На думку представника Комісії справедливість і мир при єпископаті Гонконгу, багатьох китайців все більше непокоїть ситуація з правами людини, і це є великою втіхою при згадці про тих, хто віддав своє життя на Площі Небесного Спокою.


На урочистості прибуло багато мешканців Гонконгу цілими сім’ями, щоб показати наймолодшим так званих мучеників демократії, як називають тих відважних студентів з Пекіну.


Китайська влада намагається затерти пам’ять про антикомуністичну революцію студентів. До сьогодні невідомою є кількість жертв. Відповідно до приблизних підрахунків, їх було понад 2600 студентів. Щоб їх утихомирити армія застосовувала бойові патрони і танки. Офіційно говориться про щонайменше 7 тисяч поранених. До організаторів протесту після того була застосована смертна кара, а багато учасників і надалі перебувають у в’язниці.


За матеріалами Radio Watykańskie