//

Майбутнє Європи залежить від діалогу

1 березня 2011 року у Варшаві в будинку Польської Екуменічної Ради відбулося екуменічне робоче засідання групи «Примирення в Європі — завдання церков в Україні, Білорусії, Польщі і Німеччині».

 

У засіданні взяли участь архієпископ Вроцлавський Єремія (Польська Православна Церква), заступник єпископа, пастор Андрій Гамбург (Німецька Лютеранська Церква України), пастор Іринеуш Лукас (Євангельсько-Аугсбургська Церква Польщі), священик Юрій Санько (Римсько-Католицька Церква в Білорусії), проректор Богословської Академії, доцент В. Бурега (Українська Православна Церква МП), професор В. Конах (Польська Православна Церква), п. Олександр Доброєр (Римсько-Католицька Церква в Україні), п. М. Дмитрук (Польська Рада Екуменічна).

 

Від Української Греко-Католицької Церкви участь у робочій зустрічі бере о. д-р. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ для сприяння єдності між християнами.

 

Головною темою зустрічі стало підведення підсумків роботи Групи в 2010 році й обговорення планів на 2011 рік. У вересні 2010 року Група Примирення провела міжнародну конференцію про проблеми міграції в Центральній і Східній Європі. Цього року передбачається проведення чергової конференції Групи Примирення у Мінську (Білорусія).

 

Робоча Група Примирення діє з 1996 року. У її склад входять офіційні представники церков Німеччини, Польщі, Білорусі й України. Метою групи є обговорення актуальних проблем сучасності й співпраця у вирішенні суспільно-релігійних проблем у цих країнах.

 

Джерело: www.ecumenism.com.ua