//

Людина повинна терпляче переносити зло: Бенедикт ХVI на молитві «Ангел Господній»

До терпеливості проти зла закликав Папа віруючих, які сьогодні прибули до нього в літню резиденцію   Кастель Гандольфо на недільну молитву "Ангел Господній". Святіший Отець у своєму розважанні нагадав притчу про кукіль, який був посіяний між пшеницею.

 

Дорогі брати і сестри, - сказав Папа

 

Євангельські притчі є короткими розповідями, які Ісус використовує, щоб звіщати таємниці Царства Небесного. Використовуючи образи і ситуації повсякденного життя, Господь "хоче показати нам справжній фундамент всіх речей ... Показує нам Бога, який діє, який входить в наше життя і хоче взяти нас за руку "(Gesù di Nazaret. I, Milano, 2007, 229). Через ці промови Божественний Вчитель запрошує нас, насамперед, визнати примат Бога Отця: де Його немає, там нічого не може бути добрим. Це пріоритет, який вирішує про все. Небесне Царство означає панування Бога, і це означає, що його воля повинна бути прийнята як керівний принцип нашого існування.

 

Темою Євангелії на сьогоднішню неділю є Небесне Царство. "Небо" потрібно розуміти не тільки в сенсі висоти, яка стоїть над нами, тому що такий нескінчений простір має також внутрішня форма людини. Ісус порівнює Небесне Царство з пшеничним полем, щоб дати нам зрозуміти, що всередині нас Він засіяв щось маленьке й таємниче, що має нестримну силу життя. Незважаючи на всі перешкоди, зерно буде рости і дасть зрілі плоди. Цей плід буде гарний тільки тоді, коли грунт життя буде оброблятися згідно з Божою волею. Тому в притчі про пшеницю і кукіль (Мт.13, 24-30) Ісус нас попереджає, що "коли люди спали" прийшов "його ворог", який посіяв кукіль. Це означає, що ми повинні бути готові до збереження благодаті, яку отримали під час хрещення, безупинно оживляючи свою віру в Господа, який не дозволяє, щоб зло запустило своє коріння. Святий Августин, коментуючи цю притчу, зазначає, що "багато людей спочатку є кукелем, а потім стають гарною пшеницею" (Quaest. septend В.. Ev з Мт, 12, 4: .. 35 PL, 1371).

 

Дорогі друзі. Книга Мудрості, з якої було взяте сьогоднішнє перше літургійне читання, підкреслює цей вимір Бога: "Крім Тебе немає Бога, який піклується про все .... Твоя сила - це початок справедливості, а Твоє панування над всім робить Тебе ласкавим "(Муд. 12, 13,16) та 85 псалом це підтверджує" Ти, Господи, добрий і вибачливий, многомилостивий до всіх, хто Тебе закликає "(5) . Якщо ми є синами Отця такого доброго і великого, ми повинні прагнути бути схожими на Нього. Це було метою притч Ісуса. Він говорив до тих, хто слухав Його: "Будьте досконалі, як досконалий ваш Небесний Отець". (Мт.5, 48). Звернемося з впевненістю до Марії, яку вчора ми згадували як Святішу Діву Марію з гори Кармель, щоб допомагала нам вірно наслідувати Ісуса і жити як справжні діти Божі.

 

Потім Святіший Отець звернувся із закликом про допомогу для населення Сомалі


"З глибокою тривогою я стежу за новинами, що наступають з країн Африканського Рогу, зокрема з Сомалі, яка страждає від незвичайно сильної засухи. У пошуках їжі і допомоги багато людей біжать від цього страшного лиха.

 

Я сподіваюся, що збільшаться міжнародні зусилля, щоб якомога швидше направити допомогу цим нашим братам і сестрам, серед яких є багато дітей, які переживають такі важкі випробування,. Ми повинні проявити до цього страждаючого населення нашу солідарність і конкретну підтримку.

 

Після молитви "Ангел Господній" Папа привітав паломників французькою, англійською, німецькою, іспанською та польською мовами.

 

За матеріалами Ватыканскае радыё