//

Любомир Гузар: Історія Української Церкви – це школа нашої духовності

Історія Церкви в Україні, на жаль, з різних причин впродовж десятиліть не була дисципліною, на яку звертали увагу. Коли сьогодні ми до таких тем повертаємося, – це важливо для вивчення цієї науки. Історія Церкви, а особливо Української (навіть якщо вона перебуває у вирі трагічного поділу) – є надзвичайно важливою школою духовності.

 

Таку думку висловив екс-глава УГКЦ Любомир Гузар під час Всеукраїнської науково-практичної конференції «Радомишль в історії Української Церкви 1682-1840 роки», яка відбулася  8 червня у м. Радомишль.

 

На думку Кардинала Гузара, навіть ті помилки, яких допускалися наші предки, і ми робимо сьогодні, у певний спосіб важливі. «Важливі для того, щоб ми були собою, знайшли себе, бо є що шукати і що знайти».

 

Він подякував учасникам та організаторам конференції. «Це не лише питання суто історичного знання, а й питання духовних цінностей. Сьогодні ми замало уваги звертаємо на духовні цінності. Власне ці цінності віддзеркалюються у житті Церкви, суспільства, цілого народу. Ми мусимо будувати щось далі, усвідомлюючи, що стоїмо на раменах великих людей. Тоді зможемо сягнути високо і далеко», - зазначив Любомир Гузар.

 

Джерело: РІСУ