//

Львівський мистецтвознавець визначив ілюстратора Пересопницького Євангелія

Методом формального аналізу львівський мистецтвознавець Лев Скоп ідентифікував автора мініатюр Пересопницького Євангелія. Про це ЗІК повідомила прес-служба Творчого об’єднання «Кактус».

 

Представлення ґрунтовного, з великою кількістю ілюстративного матеріалу видання відбудеться 24 серпня о 14:00 у сесійній залі міської Ратуші Дрогобича, що на Львівщині. Наукове дослідження видано дрогобицьким видавництвом «Коло».

 

Як повідомили в творчому об’єднанні, формальний аналіз популярний у всьому світі, а найбільше – в Німеччині. Хоча на теренах України мало хто з мистецтвознавців ним користується. Він дає змогу за наявності 1 чи більше підписних робіт автора ідентифікувати твори, що належать його пензлю – навіть якщо вони вже не є підписані. Так ідентифіковано частину робіт майстрів світового рівня, як то Ель Греко, Джотто та ряду інших.

 

За допомогою цього методу мініатюри Пересопницького Євангелія досліджувалися за рядом формальних ознак (рисунок, колорит, лінійно-конструктивна побудова, анатомічна побудова, стилізація форми). Це дало змогу робити висновки – автором мініатюр є Федуско, маляр із Самбора.

 

Дослідження «Майстер мініатюр Пересопницького Євангелія Федуско, маляр із Самбора» авторства Лева Скопа вперше в історії українського мистецтвознавства встановлює художника-виконавця пересопницьких мініатюр. Скоп аналізує малярський почерк Федуска з Самбора, проводить порівняльний аналіз оздоблення рукопису зі значним творчим спадком цього майстра, розглядає композиційні та іконографічні особливості мініатюр.

 

Книга має всі шанси стати науковим відкриттям загальнодержавного значення і збурити експертні кола дослідників національного сакрального живопису.

 

Видання присвячене 450-річчю створення Пересопницького Євангелія, 20-річчю Незалежності України та 70-річчю музею «Дрогобичина».

 

Джерело: ЗІК