//

Лефевристи відмовилися підписувати передану їм Ватиканом "Доктринальну преамбулу"

Глава священичого Братства св. Пія X Бернар Фелле висловив свої сумніви з приводу змісту переданої братству Ватиканом "Доктринальної преамбули", що включає доктринальні та канонічні тези, згода з якими необхідна для повернення лефевристів у повне спілкування зі Святим Престолом, пише aciprensa.

 

Фелле пояснив, що текст, переданий братству св. Пія X у Ватикані 14 вересня главою Конгрегації Віровчення кардиналом Вільямом Левадою, містить доктринальні та канонічні тези: і ті й інші викладені "у неясній формі". "Обидві частини можна переписати, зберігши суть. Проблема у тому, що суть недостатньо ясна. Виникає багато запитань", – заявив єпископ.

 

Він також запевнив, що братство не стане підписувати настільки неясний текст. Члени братства "не зроблять нічого, що б могло применшити віру або дух віри".

 

В офіційних ЗМІ лефевристів було оголошено, що лідери братства "зустрінуться за закритими дверима" у своїй штаб-квартирі в Альбано (Італія) 7 та 8 жовтня, щоб обговорити ситуацію.

 

Кардинал Вільям Левада заявив на зустрічі з лефевристами 14 вересня, що в преамбулі "показані деякі доктринальні принципи та критерії інтерпретації католицької доктрини, необхідні для забезпечення вірності вченню Церкви". У той же час, він залишив відкритою можливість "законного обговорення, дослідження та богословського пояснення виразів чи окремих формулювань у документах II Ватиканського Собору і вчення Церкви".

 

За матеріалами sedmitza.ru