//

Круглий стіл «Від екології душі до екології довкілля»

5 квітня, у реколекційно-відпочинковому центрі Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ, відбувся круглий стіл на тему «Від екології душі до екології довкілля», який організували Бюро УГКЦ з питань екології та Львівська Архиєпархія УГКЦ.

 

Метою заходу було презентувати сучасне соціально-екологічне вчення Церкви, її практичні екологічні ініціативи, а також налагодити контакт та співпрацю з державними природоохоронними установами, владою, освітніми закладами та громадськими організаціями на ниві збереження Божого створіння – природи.

 

Круглий стіл розпочався спільною молитвою і благословенням преосвященного владики Венедикта, єпископа-помічника Львівської Архипархії УГКЦ, а також його вступним словом, в якому він наголосив на тому, що передумовою «екології довкілля» є «екологія душі».

 

Д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, у вступній доповіді висвітлив основоположні аспекти соціально-екологічного вчення Церкви, зазначивши, що обов’язок бережливого ставлення до природного довкілля є невід’ємною складовою християнської віри в Бога Творця і є її свідченням, а руйнування природи Церква зараховує до найважчих гріхів сьогодення. Присутні також дізналися що Церква трактує піклування про збереження створеної Богом природи як одне із своїх пріоритетних завдань, яке має здійснюватися у всіх вимірах її життя та діяльності, а зокрема через проповідь спасаючого Слова Божого, сакраментально-літургійне життя та дияконію, тобто практичні діла милосердя стосовно Божого створіння – природи.

 

Представники державних природоохоронних інституцій, влади та освіти у своїх виступах високо оцінили освітньо-виховну роль Церкви та її потенціал для подолання численних екологічних проблем сьогодення, які становлять реальну небезпеку для життя та здоров’я людей, а також висловили надію на підтримку священиками екологічно важливої інформації, яку необхідно донести до людей.

 

Учасники круглого столу домовились розвивати особистий контакт та інституційну співпрацю задля збереження нашого спільного дому – Божого створіння – Землі.

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології