//

Конфесії закликають Уряд відновити роботу Комісії по забезпеченню реалізації прав релігійних організацій

КИЇВ – Керівники та повноважні представники Церков і релігійних організацій звернулись до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням відновити роботу Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

 

У зверненнях відзначено, що на засіданнях Комісії необхідно обговорити законодавчі ініціативи, які стосуються права на свободу віросповідання та діяльності релігійних організацій.

 

Мова йде про проект нової редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», законопроект про повернення культових будівель релігійним організаціям та про зміни у порядку реєстрації релігійних організацій.

 

“Зазначені вище законодавчі ініціативи безпосередньо мають відношення до конституційного права на свободу віросповідання та діяльності релігійних організацій і тому повинні розроблятися в діалозі та за наявності обов’язкових консультацій з Церквами і релігійними організаціями”, – сказано у зверненнях.

 

Представники конфесій вважають, що у форматі згаданої Комісії можуть бути вироблені узгоджені пропозицій і рекомендацій для Кабінету Міністрів України з врахуванням думки релігійних організацій як зацікавлених суб’єктів громадськості.

 

Відповідно до п. 7 Положення про Комісію, низка членів Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій звернулись до її голови – Віце-прем’єр-міністра Бориса Колеснікова з ініціативою по проведенню найближчим часом позачергового засідання для розгляду зазначених питань.

 

Зі зверненнями до керівництва Уряду звернулись:

* Українська Православна Церква (в єдності з Московським Патріархатом);
* Українська Православна Церква Київського Патріархату;
* Українська Греко-Католицька Церква;
* Всеукраїнський Союз Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників;
* Всеукраїнський Союз Церков євангельських християн – баптистів;
* Українська Християнська Євангельська Церква;
* Об'єднання іудейських релігійних організацій України;
* Духовне управління мусульман України.

 

Довідка ІРС. Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій утворена Кабінетом Міністрів України у 2008 році як постійно діючий консультативно-дорадчий орган.

 

У 2009 році відбулось два засідання Комісії. Протягом 2010 року і до теперішнього часу засідання Комісії не скликались.

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ
www.irs.in.ua