//

Колишній Глава УГКЦ передав новообраному відзнаки Верховного Архієпископа УГКЦ


Блаженніший Любомир (Гузар) передав сьогодні новообраному Предстоятелеві УГКЦ владиці Святославові (Шевчуку) літургійні відзнаки Верховного Архиєпископа – енкольпіон (медальйон з образом Ісуса Христа), панагію та хрест, в яких колишній Глава Церкви упродовж минулого десятиліття служив Літургії. Про це на прес-конференції з нагоди обрання Предстоятеля УГКЦ сказав владика Богдан (Дзюрах)

 

Цей, за словами владики Богдана, «перший, так би мовити, перехідний, подарунок» Блаженнішому Святославові було передано згідно з літургійною традицією, що існує в УГКЦ.


У чині інтронізації новообраному Предстоятелеві УГКЦ також передадуть омофор та патріарший жезл. Останній мав вручати владика Андрій Сапеляк, найстарший на даний час єпископ УГКЦ, який перед тим також служив у Аргентині, як і владика Святослав. Але через раптову хворобу владики Андрія жезл вручатиме Архієпископ Львівський Ігор Возьняк, який до звершення інтронізації виконує обов’язки Адміністратора УГКЦ.

 

Нового Главу Української Греко-Католицької Церкви надалі згадуватимуть літургійно як «Патріарха». Як зазначив владика Богдан (Дзюрах) літургійне поминання є «не тільки ствердженням певного факту, а й висловленням прохання до Господа, щоб Віен нам зіслав те, що ще нам потрібне для повноти патріаршого статусу».

 

Передбачається, що в інтронізації нового Глави УГКЦ, яка відбудеться у неділю, 27 березня, у Патріаршому соборі УГКЦ в Києві, візьмуть участь близько 60 архиєреїв з України та світу. Інтронізаційна Літургія транслюватиметься на двох телеканалах українського телебачення. Планують також веб-трансляцію на сайті УГКЦ.

Джерело: РІСУ