//

Коли історія виходить зі складу у світ

Під час наукових конференцій, організованих ватиканськими музеями, куратор візантійського та середньовічного відділів мистецтва, а також майстерні реставрації гобеленів і полотен ватиканських музеїв представила – під час зустрічі, яку організував директор музеїв Антоніо Паолуччі – перші результати досліджень та стан реставрації фрагментів фризу базиліки св. Івана в Латерано, знайденого на складі ватиканських музеїв. Учора вона коротко представила свою конференцію для "L'Osservatore Romano".


"Склади є частиною музею, що залишається в тіні, однак, настільки ж важливими для життя як виставлена частина колекції. Депозит є місцем наукових досліджень. Скільки ж відкриттів зробили і продовжують робити, коли відвідують і досліджують цю частину музею, що залишається в тіні!"

 

Слова Антоніо Паолуччі добре ілюструють дорогу, яка привела до відкриття фрагментів, які були на складі під Cortile Ottagono – восьмикутним двором музеїв Ватикану, до їхнього дослідження і реставрації.

 

Склади можна порівняти з підвалами і горищами наших будинків, де хоча вони є добре впорядкованими, легко знайти елементи, які можуть розкрити невідомі або забуті сліди минулого, яке, коли його торкаємося і дивимося на нього іншими очима, стимулює цікавість і спонукає до дослідження. Саме тому акції впорядкування депозитів можуть привести до великих відкриттів, як це сталося у випадку з мармуровими фрагментами фризу, що збереглися від середньовічного портику базиліки св. Івана в Латерано.


Вони знайдені, коли знімали підлогу, як можна зробити висновки з форми і способу шліфування задньої сторони шматків. Їх поклали на зберігання на склад базиліки св. Івана в Латерно, ймовірно, через те, що на їхній невидимій поверхні виднілися оздоблення і латинські написи. Цих елементів вистачило, щоб врятувати їх від подальшого використання, але їх недостатньо, щоб заохотити вчених до дослідження своєї історії.

 

За матеріалами: osservatoreromano.va