//

Кількість християн зросла в Африці та Азії, але зменшилася в Європі

Як показало нове дослідження, кількість християн в Африці, Азії та Америці збільшується, тоді як в Європі зменшується. Зараз у світі 2,18 мільярда християн - що становить одну третину населення світу, повідомляє американська група Pew Forum. Це говорить про зростання християнського населення з 1910 року, коли воно складало 600 мільйонів християн у світі, тоді 66,3% всіх християн були європейцями.

 

З цих пір ця кількість зменшилася на 25,9%. Християнське населення африканської місцевості, що примикає до Сахари, збільшилося з 1,4% в 1910 році до 23,6% на сьогоднішній день.

Християни в Америці становлять 36,8% населення, у порівнянні з 27,1% в 1910 році, а християни в Азії - 13,1%, в порівнянні з 4,5% в 1910 році.

 

Процентне відношення християнського населення до загального населення практично збереглося на рівні 1910 року. У 1910 році християни становили 35% населення світу, а зараз - 32%.


Це викликано зростанням загального населення світу і паралельним зростанням християнського населення. Загальне населення світу зросло з 1,8 мільярда в 1910 році до 7 мільярдів сьогодні.

Більшість християн все ще живе в Америці і Європі, що становить 63% всіх християн. Тим не менш, це число знизилося з 93% століття тому. Незважаючи на все ще найбільшу кількість християнського населення, в Америці кількість християн знизилася з 98% до 86%. У Європі - з 95% до 76%.

 

Більше третини всіх християн в світі живе в Америці (Північній і Південній), де 9 з 10 осіб - християни. Це число є результатом даних по США, Бразилії і Мексики, які разом становлять майже чверть всіх християн у світі.


За даними дослідження Pew Forum, християнство зараз - всесвітня релігія, на відміну від картини столітньої давності. Християнство поширилося по світу, що є причиною зменшення числа християн у Європі. З цієї причини ні одна країна в світі не може претендувати на звання центру всесвітнього християнства.

 

За матеріалами: cnlnews.tv