//

Хроніка другого дня Апостольського візиту Святішого Отця Бенедикта ХVІ до Лівану

15 вересня 2012., в другий день перебування у Лівані вранці, Святіший Отець Бенедикт XVI здійснив візит ввічливості до Президента Лівану Мішеля Сулеймана. Зустріч пройшла в офіційній резиденції президента в місцевості Баабда, яка розташована 30 кілометрів від Бейруту і входить у склад розлогого агломерату столиці.

 

Опісля, в президентському палаці відбулась зустріч Вселенського Архиєрея з Набі Беррі, головою парламенту, що має назву Національної Асамблеї, та з Наджібом Мікаті, головою Ради міністрів.

 

Особливістю конституційної системи Лівану є конфесійний принцип, відповідно до якого найвищі державні пости в країні займають представники різних релігійних громад. У Лівані офіційно признано 18 віросповідань. У парламенті, уряді та розподілі місць у міністерствах та відомствах дотримуються пропорційної конфесійної системи. Президент країни належить до східної католицької маронітської Церкви, голова національної асамблеї – мусульманин шиїт, а голова Ради Міністрів – мусульманин суніт. У парламенті між християнськими депутатами різних Церков та мусульманськими депутатами встановлений паритет.

 

Наступною подією була зустріч Папи з главами мусульманських громад, тобто сунітами, шиїтами, друзами та алавітами.

 

На подвір’ї президентського палацу відбулась символічна церемонія – Святіший Отець у супроводі президента Лівану посадив ліванський кедр – традиційний символ країни.

 

Останньою подією, що пройшла в офіційній резиденції президента, була зустріч з членами уряду, представниками влади, дипломатичного корпусу, світу культури та провідників різних релігій. У ній взяло участь коло 500 осіб. Після привітання президента ліванської республіки, до присутніх звернувся Святіший Отець.

 

Після цих ранішніх подій наступним етапом перебування Папи у Лівані буде обід за участю Патріархів, ліванських єпископів, членів Спеціальної Ради Синоду Єпископів в справах Близького Сходу та єпископів Синоду вірменської Церкви. Він відбудеться в резиденції Патріарха вірменської католицької Церкви Нерсеса Бедроса ХІХ Тармуні, яка розташована в місцевості Бзуммар поблизу Бейрута. З цієї нагоди Бенедикт ХVІ поблагословить статую монаха Гакопа, укладача першої книги вірменською мовою, що була видана у Венеції 1512 року. А Кілікійський вірменський католицький патріархат існує від 1742 року.

 

Другий день візиту Папи до Лівану закінчить зустріч з молоддю Лівану та Близького Сходу, яка збереться на площі перед осідком Маронітського Патріарха в місцевості Бкерке.

 

Маронітську католицьку Церкву очолює Патріарх Бешара Бутрос Рай. Це найбільша Східна Католицька Церквою на Близькому Сході. Назва церкви походить від святого Марона — монаха, пустельника, учителя і чудотворця, що жив у V сторіччі в . Його численні учні та послідовники називали себе маронітами. Маронітська Церква – це єдина із Східних католицьких Церков, яка ніколи не розривала єдності з Апостольським Престолом. Через це протягом історії вірні маронітської Церкви зазнавали переслідувань та дискримінацій.

 

Джерело: Радіо Ватикан