//

Христове світло просвітлює випробування нашого життя

У неділю, 4 березня 2012 р., повернувшись з парафії святого Жана-Баттіста де ля Саль, Папа Бенедикт XVI мав ще одну зустріч з вірними. Опівдні він промовляв до десятків тисяч прочан, які заповнили площу Святого Петра у Ватикані.

 

У короткому повчанні перед проказуванням молитви «Ангел Господній» Святіший Отець коментував євангельську подію Переображення Ісуса на горі Таворі, роздумам над якою в латинському обряді присвячена друга неділя Великого Посту. Папа звернув увагу на два аспекти: світло та голос – «божественне світло, що сіяє на обличчі Ісуса та голос Небесного Отця, Який свідчить про Нього та наказує слухати Його».

 

Запросивши нас іти за Ісусом на пустелю, – зазначив Бенедикт XVI, – «щоб разом з Ним зустрічати та перемагати спокуси, літургія великопосного шляху пропонує нам у цю неділю Переображння, вийти разом з Ним на “гору” молитви, щоб на Його людському обличчі споглядати славне Боже світло».

 

Апостоли, які вийшли з Христом на Тавор, побачили, як Його обличчя та одяг випромінювали яскраве світло та почули голос із хмари, яка оповила гору: «Це Син мій улюблений; Його слухайте» (Мк 9,2). «Таїнство Переображення не слід розглядати окремо від шляху, яким іде Ісус», – підкреслив Папа, вказуючи на те, що цей шлях – це шлях до сповнення Своєї місії, яка полягає у тому, щоб через страждання і смерть на хресті осягнути воскресіння. Учні не зрозуміли цієї місії, не зважаючи навіть на те, що Христос відкрито говорив про це. Навпаки, зауважив Святіший Отець, «вони відкинули таку перспективу, тому що думали не по-Божому, а по-людськи». Тому Спаситель узяв з Собою на Тавор трьох із них, щоб, об’явивши Свою божественну славу, «сяйво Істини та Любові», просвітити також їхні серця, і, таким чином, приготувати їх до тієї хвилини, коли вони перенесли «густу темряву Його страстей і смерті, коли згіршення хреста стало нестерпним».

 

«Бог – це світло, а Ісус хоче подарувати своїм найближчим друзям досвід цього світла, яке спочиває на Ньому. Таким чином, після цієї події, Він стане для них внутрішнім світлом, здатним захистити їх від нападів темряви. Навіть під час найтемнішої ночі Ісус є світильником, який ніколи не гасне», – сказав Святіший Отець, додаючи, що всі ми потребуємо внутрішнього світла для того, щоб подолати життєві випробування. З цього випливає заохочення підніматися разом з Христом на гору молитви, щоб споглядаючи Його обличчя, сповнене істини та любові, ми наповнялися цим світлом.

 

«Просімо у Пречистої Діви Марії, нашої провідниці на дорозі віри, щоб допомагала нам зазнати цього досвіду під час Чотиридесятниці, знаходячи щодня якусь хвилинку на тиху молитву та для слухання Божого слова», – закликав Бенедикт XVI.

 

Джерело: Радіо Ватикан