//

Хорватські атеїсти вимагають переслідування католицького єпископа

У хорватських ліберальних ЗМІ розгорнулася кампанія проти Преосвященного Владики д-р Валентина Позаіча. Висмикнувши фразу з його промови на круглому столі, який відбувся у Загребі 9 січня, де Владика вказав на потребу люстрації в Хорватії, порівнявши цю потребу до потреби визвольної акції 1995 року у Війні за Незалежність, ліберальні ЗМІ та окремі міністри діючого Уряду Хорватії роздмухують істерику, що начебто Владика закликав до державного перевороту, або насильницької революції.

 

Верхом безглуздя у цій кампанії стала заява маргінального Товариства за захист права іррелігійних людей і поширення іррелігійного світогляду про потребу, щоб Державна Прокуратура Хорватії розпочала кримінальне переслідування Владики Позаїча за начебто заклики до насильницького повалення конституційного ладу Хорватії.

 

Як зауважують хорватські політичні оглядачі, подібні заклики як дві краплі води схожі зі звинуваченнями і способом їхнього висунення, які югославські комуністи практикували проти своїх опонентів, а особливо католицького клиру у  1945-1990 рр.

 

За матеріалами www.vecernji.hr