//

Харитативне служіння, як упривілейована форма євангелізації

Милосердна любов – «серце християнського життя». Так можна підсумувати промову Папи Бенедикта XVI, яку він виголосив, приймаючи у п’ятницю, 24 лютого 2012 р., членів Товариства Святого Петра – харитативної організації, заснованої 1869 року в Римі, яка до сьогодні здійснює численні соціальні проекти. Зустріч відбулася з нагоди свята Катедри святого Петра, що відзначалося у неділю, 19 лютого.

 

Святіший Отець зауважив, що Чотиридесятниця – це сприятливий час, аби з допомогою Божого слова та Святих Тайн відновитися у вірі та любові, як на особистому, так і на спільнотному рівнях. Автентичність нашої вірності Євангелію, за його словами, «перевіряється на основі уважності та конкретної підтримки, яку намагаємося проявити щодо ближнього, особливо щодо найслабших та відкинених», бажаючи їм добра. «Навіть якщо сучасна культура, як здається, загубила відчуття добра і зла, потрібно наголошувати на тому, що добро існує та перемагає, – сказав Бенедикт XVI. – Відповідальність за ближнього означає, отже, бажати і чинити йому добро, прагнучи того, щоб він відкрився на логіку добра; цікавитися братом означає відкрити очі на його потреби, перемагаючи закам’янілість серця, яка робить сліпими щодо страждань інших». Папа вказав на те, що в таких умовах «харитативне служіння стає упривілейованою формою євангелізації», у світлі навчання Ісуса, Який порахує за вчинене Собі усе те, що вчинимо нашим ближнім, особливо – найменшим.

 

У світлі цьогорічного послання на Великий Піст, натхненого словами з Послання святого Павла до Євреїв: «Зважаймо один на одного, заохочуючи до любові й до діл добрих», Святіший Отець зазначив, що допомога, надавана ближнім, повинна виливатися у свідому участь в їхніх стражданнях та надіях, вчиняючи, таким чином, видимими «з одного боку – безмежне Боже милосердя до кожної людини, яке сіяє в Христовому обличчі, а з іншого – нашу віру в Нього».

 

За словами Папи, «сьогодні, як і вчора, свідчення любові особливо зворушує серця людей». Тому, нова євангелізація, особливо в такому місті, як Рим, позначеному присутністю людей, приналежних до різних культур та традицій, вимагає великої відкритості духа. У цьому контексті добре вписується, зауважив Бенедикт XVI, діяльність Товариства Святого Петра, а це харитативні їдальні, притулок для бездомних, підтримка хворих та їхніх сімей, а також підтримка місіонерської діяльності в Лаосі та практика «усиновлень на відстані».

 

Як і щороку, члени Товариста Святого Петра вручили Папі пожертви на харитативну діяльність, зібрані в римських парафіях. Як зазначив Святіший Отець, вони є «виявом конкретної допомоги, наданої Наступникові святого Петра, щоби він міг відповідати на незліченні прохання про допомогу, які надходять з кожного кінця світу, особливо – з найбідніших країн». Свою вдячність Єпископ Риму поширив на всю діяльність, здійснювану Товариством «з великодушністю та духом посвяти», що народжується з віри та щоденного спілкування з Господом Богом. Він побажав, щоб віра, любов та свідчення й надалі були напрямними лініями апостоляту кожного члена організації, який також полягає в участі в богослуженнях у базиліці Святого Петра, виявляючи, таким чином, «постійну посвяту та повну відданості вірність» Петровій столиці.

 

Джерело: Радіо Ватикан