//

Католицька Церква починає Рік віри

 З 11 жовтня 2012 р. до 24 листопада 2013 Католицька Церква буде переживати Рік віри. Після Року св. Павла (2008-2009) та Року священства (2009-2010) - це вже третя така ініціатива під час понтифікату Бенедикта XVI, проголошена 11 жовтня 2011 Документом "Porta Fidei".

 

Рік віри вже відзначався один раз - в 1967 р. Папа Павло VI проголосив його в 1900-у річницю мучеництва святих апостолів Петра і Павла. Ініціатива покликана сприяти відродженню християнської віри і життя Церкви, особливо в колись переважно католицьких, а тепер в основному секуляризованих країнах Західної Європи. За словами Бенедикта XVI, Рік повинен служити тому, щоб сучасна людина "знала, служила і переживала" свою віру, а також висловлювала її через молитву. Тому, за словами  Святішого Отця, необхідно "розширити  віру в Літургію, особливо Євхаристію".

Початок Року віри припадає на 50-ту річницю відкриття II Ватиканського Собору, 11 жовтня 1962. Це не випадково, адже єпископська асамблея, яка пройшла кілька десятків років тому,  має постійно зростаюче значення для сучасної Церкви. Паралельно з відкриттям Року віри, 7-28 жовтня, у Ватикані пройде Синод Єпископів з нової євангелізації.


На рівні всієї Церкви Рік віри відкриє папа Бенедикт XVI 11 жовтня св. Месою на площі перед Ватиканської базилікою. Що стосується єпархій та парафій - Конгрегація віровчення оприлюднила для них 30 оригінальних пропозицій на цей особливий рік. Один з головних напрямків, згідно  ватиканської дикастерії - це поглиблене вивчення віруючими Катехизму Католицької Церкви.

 

За матеріалами be.radiovaticana.va