Святі
Цей день в історії
св. Теодора Александрійська, преп.
св. Руперт, єп. Зальцбурґу;
св. муч. Антоній Ґонзалес ЧП
Початок VІІ Вселенського собору (ІІ Нікейський) 787 р.Б.
На відміну від політичних виборів, вибори Папи «суто літургійна подія». Підкреслив кардинал Крістоф Шенборн, спілкуючись зі ЗМІ після Святої Меси в храмі Gesù Divino Lavoratore 10 березня.
«Місце обрання Папи – Сікстинська капела – це не конференц-зал, там не проводяться переговори,» - сказав голова конференції єпископів Австрії.
Літургійні шати кардиналів підкреслюють літургічність акту обрання Папи. Кардинали-електори моляться під час конклаву, віддаючи свої голоси, і прикликають у свідки Ісуса Христа.
Кардинал Шенборн, зацитувавши слова Ісуса звернені до Петра: «чи ти мене любиш?», заявив, що наступник Святого Петра повинен бути «людиною Євангелії». Це є насущним питанням для Папи, якого маємо обрати. Будь-які інші людські здібності не матимуть значення, якщо не буде близьких стосунків з Христом.
Кардинал зазначив, що у часі пре-конклаву відчувалась присутність Папи-емерита Бенедикта XVI. До того ж у зв'язку з відставкою Папи, кардинали перебували у своїх роздумах і спантеличенні. Але через кілька днів під час загальної зустрічі кардиналів відчувся «настрій перелому» і з’явилось відчуття нового початку.
Бенедикт XVI залишив велику спадщину у багатьох питаннях. Кардинал звернув увагу на теологічну спадщину Папи-емерита, а особливо на його численні проповіді протягом усього його понтифікату, які поглиблювали віру. Також як особистість Бенедикта XVI стане «мірилом» обрання наступного Папи. Він проявив себе як людина великого інтелекту і великої скромності. Його намір «менше говорити про Церкву, а більше про Бога» залишається актуальним.
Джерело: Католицький медіа-центр
Copyright MCI 2010-2013