//

Кардинал Кох: введення "передсоборної" св. Літургії – лише перший крок

Затвердження можливості відправляти "передсоборну" св. Літургію, на думку кардинала Курта Коха, є "лише першим кроком" з боку Святого Престолу. Проте, час на наступні кроки ще не настав, заявив глава Папської ради сприяння християнській єдності цими вихідними у Фрайбурзі. Як повідомляє Радіо Ватикану, кардинал вважає, що особливо в Німеччині літургійним питанням надається ідеологічний зміст.


Виступаючи на конференції, присвяченій теології Йозефа Ратцінгера – Папи Бенедикта XVI, кардинал сказав, що Рим може продовжувати діяти, якщо серед католиків буде існувати готовність розглядати нові форми літургії у контексті "служіння Церкви". У липні 2007 року Папа ухвалив, що в Церкві може застосовуватися літургія згідно Місала від 1962 року. У свою чергу, Місал від 1970 року, за рішенням Понтифіка, залишається "нормальною формою" відправлення Євхаристії у Римській Церкві.

 

Кардинал Кох спростував звинувачення, що нібито Бенедикт XVI хоче повернути Церкві літургію, прийняту перед II Ватиканським Собором: "Навпаки, Папу турбує, яким чином увести всі постанови Собору, що так і залишилися поза новою літургією", – сказав ватиканський єрарх.

 

З іншого боку, не все, що сьогодні використовується у літургії, базується на соборових текстах. Наприклад, ніде не вказується, що під час Євхаристії священик має дивитися до учасників літургії, сказав кардинал. Розвиток літургійних форм був необхідний для внутрішнього відновлення Церкви. "Якщо ми говоримо сьогодні про кризу в церковному житті, це в першу чергу криза літургії, тому відновлення Церкви нині має ґрунтуватися на відновленні літургії", – підвів підсумок кардинал Кох.