//

Камерун: Всеафриканський конгрес католиків-мирян

«Бути свідками Ісуса Христа в Африці сьогодні. Сіль Землі, світло світу» – це тема Всеафриканського Конгресу мирян католиків, який проходить в місті Яунде, столиці Камеруну, від 4 до 9 вересня 2012 року. У зустрічі, організованій Папською радою у справах мирян, бере участь понад 300 делегатів з усіх країн африканського континенту. Конгрес приймає Католицький університет Центральної Африки в Яунде. Зустріч відкрив кардинал Станіслав Рилко, президент Папської Ради у справах мирян, яка проводить у різних частинах світу конференції для католиків-мирян на регіональному та континентальному рівнях.Він підкреслив, що католицька Церква в Африці переживає період великого динамізму та зросту. Це молода Церква, адже більшість африканських країн були євангелізовані менш, ніж 200 років тому. 1900 року в Африці було мільйон 900 тисяч католиків, а 2012 року Африка нараховує 185 мільйонів католиків, що становить 18,3% населення континенту. Хоч католики в Африці становлять меншість, але це «креативна, творча меншість», яка усвідомлює свою важливість для майбутнього цього континенту.

 

Панафриканський конгрес пов’язаний з нещодавніми апостольськими подорожами Святішого Отця Бенедикта XVI на цей континент, а саме – візитом до Камеруну та Анголи в березні 2009 року та до Беніну в листопаді 2011 року, що відбувся з нагоди презентації післясинодального Апостольського Повчання «Africae Munus».

 

В інтерв’ю для Радіо Ватикану кардинал Рилко наголосив, що завданням конгресу є заохотити мирян ставати активними членами Церкви та свідками віри в Ісуса Христа в сьогоднішній Африці, поглибити в них почуття відповідальності за місію католицької Церкви на розлогому африканському континенті. В новій євангелізації Африки миряни мають відіграти важливу та незамінну роль. Президент Папської Ради в справах мирян нагадав велике значення катехитів-мирян, які є підтримкою християнських спільнот на континенті.

 

Одночасно, за словами кардинала Рилко, згаданий конгрес – це нагода прислухатись до голосу самої Африки – континенту, який переживає глибокі зміни та стоїть перед обличчям серйозних викликів, таких як бідність, братовбивчі війни, релігійний фундаменталізм, який вироджується в акти тероризму та переслідувань проти християн, дедалі більше поширення секуляризму, який призводить до кризи традиційних африканських цінностей.

 

Але, на думку президента Папської Ради в справах християн, Африка – це, насамперед, континент надії. І кожен конгрес, кожна зустріч зроджує нову надію та оновлену відвагу свідчити віру в оточуючому світі, що особливо важливо там, де християни становлять меншість, як, наприклад, в Африці та Азії.

 

З окремим посланням до учасників Всеафриканського конгресу католиків-мирян звернувся Вселенський Архиєрей Бенедикт ХVІ.

 

Джерело: Радіо Ватикан