//

Глава УГКЦ здійснить офіційний візит в Одесу

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) найближчим часом має намір з офіційним візитом відвідати Одесу та ознайомитися зі станом справ в одеській греко-католицькій громаді. Про це в ході прес-конференції в прес-центрі ІА "МОСТ-Одеса" повідомив настоятель греко-католицького храму святого апостола Андрія Первозванного в Одесі отець Ігор Тарас. Але точну дату візиту священнослужитель не назвав.

 

На думку отця Ігоря Тараса, однією з найважливіших проблем одеської греко-католицької громади є конфлікт між Українською Православною і Української Греко-Католицькою Церквою через будівництво греко-католицького храму в Прохоровському сквері.

 

За його словами, близько місяця тому міська громада надіслала листа з проханням про зустріч меру Одеси Олексію Костусєву для вирішення проблеми відведення землі під будівництво храму та інших нагальних питань. Але на даний момент відповіді немає.

 

"Документи на храм готові, але питання зупинилося на етапі розгляду сесією міськради", - додав отець Ігор Тарас.

 

Водночас, за повідомленням сайту Ехо, доцент Одеського Національного університету імені Мечникова, релігієзнавець Едуард Мартинюк заявив, що обрання новим Главою УГКЦ владики Святослава (Шевчука) дає змогу сподіватися на посилення співпраці між різними релігійними конфесіями в Україні. За словами Мартинюка, наочним підтвердженням цього стала присутність на інтронізації представників інших Церков, у тому числі й православних. Едуард Мартинюк також висловив надію на те, що новий Предстоятель УГКЦ «зможе стати моральним авторитетом», що є зараз головним завданням цієї Церкви.

 

Крім того, експерт припустив, що владика Святослав (Шевчук) «продовжить традицію свого попередника Любомира (Гузара)», який прийняв рішення за жодних обставин не брати в держави гроші.

 

Джерело: РІСУ