Святі
Цей день в історії
мучениці Софії і її дочок: Віри, Надії і Любові
Св. Єронім
Побачила світ перша друкована Біблія першодрукаря Йогана Ґутенбарґа 1452 р.Б.
21 листопада пройде офіційна презентація Папської латинської академії, яка була створена Бенедиктом XVI кілька днів тому. Її керівник, авторитетний латиніст Іван Діоніджі, в інтерв'ю агентству "SIR" підкреслив, що головним викликом для нової установи є демонстрація необхідності латини в сучасному контексті. Учений нагадав, що латинська мова до ХХ ст. у всій Європі застосовувалася в трьох основних сферах: Церкві, політиці і культурі.
Що стосується актуальності латини, професор Діоніджі зазначив, що вона залишається живою, так як, на відміну від грецької, латинська мова базується на часах, що забезпечує її своєчасність. У сьогоднішній диктатурі понять "тут і зараз", вважає вчений, латина, яка несе в собі вимір минулого, сьогодення і майбутнього, допоможе відновити одну з принципових цінностей людини: час.
"Неможливо претендувати на те, щоб всі вивчали латину", - підкреслив Діоніджі, бо люди, які неправильно її використовують, виглядають анахронічно або навіть смішно. Однак, латина, крім гуманістики, необхідна у багатьох інших сферах - математиці, астрономії - вони походять з класичних наук, що черпають свої початки з латини, - переконаний професор.
Одним з перших завдань очолюваної ним установи, глава папської Академії, в черговий раз за останній час, назвав повернення латини у семінарії та інші католицькі структури. Він вважає, що нова структура може стати свого роду противагою спрощенню, яке відбувається в англо-американській мові, а також ініціатором "екології мови".
За матеріалами: http://be.radiovaticana.va
Copyright MCI 2010-2013