//

Генеральний Секретар Синоду Єпископів: Зібрані щоб знайти нові способи передавання вічної істини

У день відкриття ХІІІ звичайної асамблеї Синоду Єпископів, секретар Синоду архиєпископ Нікола Етеровіч дав інтерв’ю для Радіо Ватикану. Зокрема, він сказав, що передання віри є для Церкви великим викликом у сучасному секуляризованому суспільстві. Отже, Синодальні Отці, під проводом Святішого Отця, роздумуватимуть над переданням віри і над тим, як це здійснити, ділячись своєю радістю бути християнами.

 

Архиєпископ розповів, що ці виклики часто залежать від особливостей континенту, чи навіть країни, проте істина залишається тією ж самою і необхідно знайти спосіб висловлення та методи зрозумілі для сучасної людини, «щоб вона могла збагнути силу Доброї Новини, прийняти її, жити нею, а, відтак, у радості звіщати іншим, насамперед прикладом свого життя, а також, де це необхідно і словом».

 

За словами архиєпископа Ніколи, велика кількість учасників Синоду свідчить про зацікавлення синодальною темою. Завданням нової євангелізації є передавання віри, що саме Церква і робила, робить і буде робити. Проте особливістю є те, що Євангельська проповідь здійснюватиметься у двох напрямках. Насамперед, вона скерована до тих, хто ніколи не знав Ісуса Христа, а далі нова євангелізація спрямована до тих, хто був охрищений, але віддалився від Церкви.

 

Генеральний Секретар Синоду велике значення надав присутності особливих гостей, це Вартоломей І Патріарх Константинополя, Архиєпископ Кентербері́йський Ровен Дуглас Вільямс, і також 15 представників інших християнських спільнот світу. Як зауважив архиєпископ Нікола Етеровіч це є свідченням того, що євангелізація є завданням усіх християн світу.

 

Важливою рисою Синоду є те, що Святіший Отець у місті Лорето віддав його під провід Богородиці. Під цим оглядом, паломництво Папи до Лорето було дуже важливим, сказав архієпископ, оскільки «Богородиця є зорею нової євангелізації». Відвідуючи свою родичку Єлисавету, Марія провістила радість майбутнього народження Ісуса Христа. «Також і ми усі покликані звіщати Добру Новину в тому середовищі, де живемо», – наголосив секретар Синоду архиєпископ Нікола Етеровіч.

 

Джерело: Радіо Ватикан