//

Франциск Сальський - покровитель католицької преси

Сьогодні, 24 січня, Римсько-Католицька Церква відзначає спомин св. Франциска Сальського. Отже, користуючись нагодою, вітаємо всіх журналістів католицької преси, покровителем яких є саме цей святий.

 

Франциск Сальський народився 21 серпня 1567 р. в замку Саль поблизу Thores (Савойя, на південь від Женеви). У 1582-1588 рр.. в Парижі він вивчав право й теологію. У цей час переживає важку релігійну кризу. Хоча він сам був завжди католиком, він був схильний до впливу Кальвіна про приречення.

 

 

Одного разу молячись перед статуєю Богоматері знову знайшов довіру до любові Бога. У 1579-1591 рр.. він продовжив своє навчання в Падуї й отримав докторський ступінь. 1594 року проти волі батька він став священиком і присвятив себе місіонерській діяльності для тих, хто знаходиться під впливом кальвінізму. Після подолання неймовірного опору й довгих марних зусиль йому все ж вдалося відновити католицизм у місцевості Шабле. 1599 р. він став коад'ютором женевського єпископа (який тоді мав резиденцію в Ансі, на південь від Женеви). З пастирською місією він поїхав до Парижа. Тут він познайомився між іншим з Вікентієм де Полем. 1602 р. він сам став єпископом Женеви. Будучи єпископом, він поволі вводив у життя рішення помісного собору в Тріенте. Завдяки своїм постійним поїздкам, він був у тісному контакті з усією своєю дієцезією.

 

1604 р. Франциск Сальський знайомиться з Йоаною Францискою де Шанталь і стає її духовним наставником. Їх пов'язує духовна дружба. Разом з нею засновує жіноче згромадження, в якого був духовним керівником до своєї смерті. 1612 р. він був прикликаний до двору в Авіньйоні, щоб там працювати серед гугенотів (кальвіністів Франції). З Авіньйона йому довелося піти за двором до Ліону.

 

28 грудня 1622 р. Франциск Сальський помирає. Його останки спочивають у храмі Випробування Марії в Ансі. 1661 р. був зарахований до лику блаженних, а 1877 р. визнаний Вчителем Церкви.

 

Франциск відомий своєю терпеливістю, лагідністю щодо інакодумців, що тим значніше, що саме собою не відповідало його темпераменту. Він залишив велику кількість творів, які складаються з 14 томів. Найбільш поширеними серед них два його твори «Theotimus» (Про любов Бога) і «Philotea» (Повчання про християнську віру). Особливо цей другий твір був всесвітньо поширений і став фундаментом для багатьох духовних творів про християнське духовне життя. Велика кількість орденів і християнських спільнот носять його ім'я.

 

Нагадаємо, що св. Франциск Сальський є покровителем католицького преси.

 

Джерело: Католицький Медіа Центр