//

Фотовиставка документів і матеріалів: «Життя та діяльність Митрополита Андрея Шептицького»

10 червня у храмі св. Йосафата м. Жовкви відкрито фотовиставку: «Життя та діяльність Митрополита Андрея Шептицького». Дійство розпочалося Молебнем до Христа Чоловіколюбця. Правлячий Архиєрей Михаїл Колтун прочитав молитву за прославу Слуги Божого Митрополита Андрея, в якій «через заступництво Митрополита просив у Бога ласку» – патріархат для нашої Церкви. Захід організував о. Ярослав Петруха, декан Жовківський.

 

Після богослужіння, о. Ярослав Петруха, декан та голова єпархіальної сакральної комісії виголосив доповідь про значення та здобутки Митрополита Андрея. Доповідач, зокрема, наголосив на символічності постаті великого Митрополита: «Ім’я Митрополита Андрея вже давно стало символом Української Церкви, символом духовності нації, символом національного і духовного єднання народу. Для кожного українця – це надзвичайна постать, святий приклад для наслідування...»

 

Відтак Владика Михаїл так звернувся до присутніх: «Ви сьогодні стали свідками пастирської програми, яка буде розповсюджуватися на всю єпархію, щоби постать Митрополита Андрея так як колись була відома, так щоби і ми в теперішньому часі його знали, бо Церква його нам ставить в приклад і він дальше своїм духом її провадить. І ми усі єпископи, синод, рівняємося на його слова, бо він є тим провідником за яким ми слідуємо». Далі Владика заохотив духовенство Жовківського деканату активізувати вірних відвідати цю виставку, «щоб могти перенятися духом Митрополита Андрея».

 

Фотовиставка також буде представлена в інших деканатах нашої єпархії.

Прес-служба єпархії

Джерело: www.sokaleparchy.org.ua