//

Дякую Бенедикту XVI за батьківську підтримку. Блаженніший Святослав про особисту зустріч з Папою

Під час прийняття на честь нового Глави УГКЦ, організованого 31 березня 2011 р. Посольством України при Апостольській Столиці, Блаженніший Святослав в ексклюзивному інтерв’ю для Радіо Ватикану розповів про особисту зустріч зі Святішим Отцем, яка відбулась того дня перед полуднем:

 

Отож, сьогодні такий особливий день. Я мав нагоду особисто розмовляти із Святішим Отцем. Найперше, я хотів йому щиро подякувати за його благословення вибору Синоду наших Владик, а, відтак, за те, що він довірив мені особисто таку важливу місію – бути Главою Української греко-католицької Церкви. І ми теж заторкали з ним кілька таких дуже важливих тем: найперше, це є наша єдність і сопричастя з Апостольським Престолом, бо фактично сьогодні наші Владики, які зі мною були присутні, маніфестували цю повну і видиму єдність з Наслідником апостола Петра. І я йому сказав, що якщо ми опремося на Петрову скелю, то тоді ми ніколи не захитаємось.
Так само я розповів йому про той жест, який відбувся під час моєї Літургії інтронізаційної в неділю, коли були присутні єпископи з усіх православних Церков, які сьогодні діють в Україні. І, коли під час співу «Символу віри» я до них наблизився, і промовив: «Христос посеред нас!», кожен з них мені відповів: «І є, і буде!». Цікаво, що Святіший Отець такими молодечими, ясними очима це сприйняв і почув з великою радістю. Бо, очевидно, що дуже важливим завданням і місією нашої Церкви є, якраз працювати над єдністю між християнами, зокрема, спадкоємцями Київської Церкви і Володимирового хрищення.


Так само я подякував Святішому Отцеві за те, що я мав можливість особисто сьогодні з ним поспілкуватися у такому форматі і попросив його, щоб і надалі ми могли зустрічатися.


Відтак, для мене є дуже важлива ця підтримка батьківська його, а, відтак, можливо, навіть певні ідеї щодо нашої Церкви, бо, свого часу, Папа Іван Павло ІІ назвав Україну лабораторією екуменізму, і, якраз, ми би хотіли цю ідею продовжувати і розвивати.


І так само Святіший Отець так дуже уважно і з великою, я би сказав, заохотою, звернувся до мене щодо виклику євангелізаційної місії нашої Церкви в сучасній культурі, щоби ті християнські коріння українського народу в майбутньому не затратилися.

 

Пані Тетяна Іжевська, Надзвичайний та Повноважний Посол України при Святому Престолі, висловила сподівання на багатогранну співпрацю з новообраним Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким:

 

Для нас це дуже важливо. Ми Блаженнішого зустрічали в аеропорту, бо це його перший приїзд в новій якості до Апостольської Столиці. І ми хотіли, щоб він максимально відчув цю підтримку і те, що вся українська спільнота, і, зокрема, наша дипломатична установа, ми дуже радіємо. І хотіли його привітати і підкреслити те, що ми його підтримуємо і хочеться мати продовження тим проектам, які ми започаткували і новим, які ще будуть у майбутньому.

 

Джерело: Радіо Ватикан