//

"Дякуємо приятелеві Африки". Папа Бенедикт XVI в Беніні: зустріч з урядовцями, дипломатами та релігійними провідниками

Суботній день Вселенського Архиєрея в Беніні розпочався відправою Служби Божої в Апостольській Нунціятурі, де Бенедикт ХVІ перебуває під час свого триденного візиту до країни. Потім Святіший Отець вирушив до президентського палацу, щоб зустрінутись з владою та представниками урядових інституцій, дипломатичного корпусу, як також представниками головних релігій Беніну.

 

У головному залі президентського палацу, монументальної будівлі, спорудженої 1960 року з нагоди проголошення незалежності країни від Франції, зібралось коло трьох тисяч осіб. Президент Беніну Томас Яї Боні (Thomas Yayi Boni), вітаючи Бенедикта ХVІ, підкреслив, що його візит є великою честю для країни. Він наголосив, що Бенін багато завдячує християнству. На думку президента країни, післясинодальне Апостольське повчання «Africae Munus» (Завдання Африки) матиме величезне значення для поєднання, справедливості та миру на всьому Африканському континенті.

 

Від імені уряду Святішого Отця привітала канцлер Кубурат Оссені, яка, до речі, є мусульманкою. Вона наголосила на значенні релігії, а, зокрема, католицької Церкви в процесі демократизації країни, підкреслюючи, що Бенін прагне миру і старається розв’язувати проблеми шляхом діалогу та порозуміння, що знайшло вираз в Конституції, яка гарантує основні людські свободи, серед яких і свободу релігії. Пані Оссені згадала внесок у побудову демократії, зроблений архиєпископом де-Соуза та кардиналом Ґантіном. На закінчення вона щиро подякувала Бенедиктові ХVІ, називаючи Святішого Отця справжнім другом Африки та африканців.

 

Потім Папа здійснив візит ввічливості до Глави держави, який пройшов у президентському палаці. Президент Яї Боні подарував Вселенському Архиєреєві золотий нагрудний хрест з написом: «Бенін 2011 – мир, справедливість, примирення».

 

Джерело: Радіо Ватикан