//

Духовні жнива. Беатифікації у Франції, Німеччині та Італії

10 років тому, 27 червня 2001 року, у Львові, під час Божественної Літургії у візантійсько-українському обряді, яку очолював Папа Іван Павло ІІ, він проголосив 26 блаженних мучеників УГКЦ: єпископів, єпархіяльних священиків, монахів та монахинь і одного мирянина. Папа беатифікував також владику-мученика Теодора Ромжу з Мукачівської греко-католицької єпархії та Сестру Йосафату Гордашевську, співзасновницю Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

 

Попереднього дня, тобто 26 червня 2001 року, під час Служби Божої в латинському обряді, Іван Павло ІІ проголосив блаженними архиєпископа Йосифа Більчевського та священика Зиґмунда Ґораздовського.

 

Всі вони є Божим даром для всієї вселенської Церкви. Через беатифікації (проголошення блаженними) та канонізації (проголошення святими) Церква і надалі пропонує вірним нові приклади святості, які жили Христовою благовістю в найрізноманітніших життєвих обставинах.

 

Від 16 до 26 червня 2011 року католицька Церква збагатилась новими блаженними, проголошеними у Франції, Німеччині та Італії, серед яких 5 священиків та 2 черниці.

 

19 червня 2011 р. в містечку Дакс, розташованому в південно-західній частині Франції, кардинал Анджело Амато, префект Конгрегації у справах святих, в імені Папи Бенедикта ХVІ проголосив блаженною жертву Французької революції, черницю Марґеріт Рутан, що належала до Згромадження Сестер Милосердя святого Вінкентія де Поля і протягом 37 років з повною самовідданістю служила хворим та найбільш потребуючим у лікарнях. Її місію перервала Французька революція, ненависть якої скерувалась проти католицької Церкви. 1793 року сестру Марґеріт Рутан стратили на гільйотині і вона загинула як мучениця за Христа.

 

25 червня 2011 р. в місті Любек, що на півночі Німеччини, кардинал Анджело Амато беатифікував трьох молодих дієцезальних німецьких священиків, які були страчені на гільйотині 1943 року тому, що в своїй душпастирській діяльності чинили опір ідеології нацизму. Це блаженні мученики Йоганнес Прассек, Германн Ланґе та Едуард Мюллер, разом з якими загинув також і пастор Євангельсько-Лютеранської Церкви Карл Ф. Стеллбрінка.

 

26 червня 2011 р. місцем проголошення трьох нових блаженних стало італійське місто Мілан. Префект Конгрегації у справах святих, кардинал Анджело Амато, в імені Папи Бенедикта ХVІ беатифікував двох священиків та одну черницю, що тут народились чи трудились.


Отець Серафіно Мораццоне, що помер 1822 року, відомий як «новий парох з Арс». Він був людиною глибокої молитви, милосердя, віри та служіння ближнім.

 

Отець Клементе Вісмара був місіонером із Папського Інституту Закордонних Місій. Його називають «апостолом Бірми», бо саме в цій азіатській країні він понад 60 років невтомно трудився на душпастирській ниві і там він відійшов до Бога 1988 року.

 

Сестра Енрікетта Альфієрі, що належала до Згромадження Сестер Милосердя Святої Іванни Антіди Туре, протягом усього життя посвятилась місії серед в’язнів, виконуючи своє служіння з великою любов’ю та самовідданістю. Її називали «ангелом в’язниці Сан Вітторе». 1951 року Сестра Енрікетта померла в опінії святості.

 

Джерело: Радіо Ватикан