//

Догналівці почали вбивати

Люди, яких пiдозрюють у вбивстi головного лiкаря Пустомитiвської райлiкарнi, були сектантами

 

Представники громадськостi Львiвщини, серед яких юристи, науковцi, музейнi працiвники, дiячi культури, зокрема Герой України Юрiй Шухевич, лауреати Шевченкiвської премiї Роман Лубкiвський, Василь Пилип'юк, Володимир Овсiйчук звернулися  до голови Львiвської ОДА Михайла Костюка та керiвництва УСБУ у Львiвськiй областi з вимогою покласти край дiяльностi на Львiвщинi секти Догнала.

 

"Громадськiсть вимагає вiд обласної держадмiнiстрацiї рiшучих дiй, спрямованих на припинення дiяльностi угруповання сектантського типу, яке iменується у народi сектою Догнала", -- йдеться у зверненнi.

 

До речi, депутати Львiвської облради ще на початку липня прийняли звернення до Президента України щодо дiяльностi на Львiвщинi релiгiйного угруповання, що його очолює Антонiн Догнал.

 

Та одiозний очiльник Львiвщини чомусь мовчить. Можливо, сам належить до цiєї секти? Тим паче що саме у структурi ЛОДА є управлiння у справах релiгiї, котре й мало б належно реагувати на дiяльнiсть в областi сектантiв-догналiвцiв. Адже, як з'ясовується, це незареєстроване угруповання настiльки увiровало у свою безкарнiсть, що захопило церкву УГКЦ! Та ще й якою -- визначною архiтектурною пам'яткою, костелом святого Йосифа, що входить до цiлiсного пам'яткоохоронного комплексу нацiонального значення.

 

"Зважаючи на необхiднiсть iнвентаризацiї всiх об'єктiв, що належать Львiвськiй нацiональнiй галереї мистецтв, забезпечення належної охорони, збереження їх та реставрацiї, подальше перебування сектантiв на територiї с. Пiдгiрцi є недопустимим", -- сказано у зверненнi.

 

Громадськiсть сподiвається, що злочинну, провокацiйну дiяльнiсть сектантiв буде припинено, а їхнiх лiдерiв, громадян iнших країн, депортують.

 

Щоправда, СБУ, як i Михайло Костюк, чомусь не поспiшають виконувати норми закону, якими регулюється дiяльнiсть рулiгiйних груп на територiї країни. Може, мають з тих сектантiв якiсь дивiденти?

 

До речi

Днями прокуратура Львiвської областi скерувала до суду кримiнальну справу про вбивство головного лiкаря Пустомитiвської районної лiкарнi Ярослава Федину.

Як з'ясували слiдчi, розбiйний напад на лiкаря скоїли двоє братiв разом зi спiльником. Брати-грабiжники належали до... секти Догнала.

Зловмисники, дiючи за заздалегiдь складеним планом, проникли на подвiр'я медика, напали, завдали йому численних ударiв, пiсля чого скотчем зв'язали руки, ноги та обмотали голову, зумисно перекривши доступ кисню, унаслiдок чого Ярослав Федина загинув. Вiдтак усi троє втекли з мiсця подiї. У ходi розслiдування кримiнальної справи, порушеної щодо двох братiв-нападникiв, слiдчi роздобули докази, якi повнiстю доводять вину цих чоловiкiв у скоєннi розбiйного нападу та умисного вбивства.

Вiдповiдно до чинного законодавства, за такi злочини передбачено довiчне ув'язнення або позбавлення волi на строк вiд 10 до 15 рокiв.

 

Богдан Куфрик
Джерело: lviv.expres.ua