//

Діалог любові як передумова діалогу істини

У суботу, 12 березня 2011 р. розпочалися відвідини кардинала Курта Коха, Президента Папської Ради сприяння єдності християн, Російської Православної Церкви, що триватимуть до 17 березня. Крім екуменічних зустрічей та відвідин головних святинь російського православ’я, програма візиту передбачає також зустрічі з російськими католиками.

 

В інтерв’ю для Радіо Ватикану, даному напередодні візиту, кардинал Кох зазначив, що головна мета поїздки – нав’язати контакти з Московським Патріархатом, зокрема, передбачені розмови з Патріархом Кирилом та Митрополитом Іларіонон, який відповідає за зовнішні стосунки. «Для мене, – зазначив він, – дуже важливо, після відвідин у листопаді Константинополя, мати особисті стосунки. У дійсності, в цілості діалогу з православними діалог любові завжди є передумовою діалогу істини».

 

Президент Папської Ради сприяння єдності християн не оминув труднощів актуального діалогу, зважаючи на різний історичний розвиток, якого зазнали Церкви протягом століть. «З нашого боку був сильний наголос на Папстві, в той час як у них сильно розвинулося поняття автокефалії. Черговий етап розвитку полягає в тому, що велика частина сучасного православ’я живе в діаспорі на Заході». На думку кардинала Коха, потрібно вивчити також і ці нові виклики, щоб можна було осягнути головну мету цього діалогу, тобто – повноту церковної єдності.

 

Джерело: Радіо Ватикан