//

Через участь у Євхаристії будувати духовний храм – Церкву

«Сьогодні маємо поєднання двох дуже важливих аспектів: з одного боку – таїнство Переображення, а з іншого – таїнство храму, тобто Божого дому між вашими домівками», – сказав на початку проповіді Святіший Отець, зазначаючи, що Боже провидіння так покерувало, що ця радісна подія на парафії співпала з другою неділею Великого Посту, в яку чуємо читання з Євангелії, що розповідає про Переображення Ісуса.

 

Яке ж значення цієї «світлої та підбадьорюючої» події? Папа пригадав, що це – об’явлення особи Ісуса, Його глибокої дійсності. «Через цю подію, – сказав він, – учні приготовляються до Ісусового пасхального таїнства: здолати жахливе випробування страстями, а також добре зрозуміти світлий факт воскресіння». Присутність на горі святих Мойсея та Іллі пригадує інші Божі об’явлення, записані у Святому Письмі. Але, не відміну від старозавітних об’явлень, де Мойсей та Ілля, також на горі, були їх адресатами, розмовляли з Богом, але не могли бачити Його обличчя, під час Переображення Сам Ісус є Тим, Хто об’являється і показує своє обличчя Апостолам. «Отож, – наголосив Бенедикт XVI, – хто хоче пізнати Бога, повинен споглядати обличчя Ісуса, Його переображене обличчя». Крім того, пригадав Папа, Мойсей на горі Синай отримав Заповіді, Ілля – об’явлення про завдання, яке мав виконати. Натомість, Ісус на Таворі знав про свою місію, тож заклик, що пролунав, звернений до Апостолів: «Його слухайте!» «Божа воля повністю об’являється в особі Ісуса, – сказав Святіший Отець. – Хто хоче жити згідно з Божою волею, повинен слідувати за Ісусом».

 

Другим моментом для призадуми Папа обрав Церкву: як будівлю і як громаду. Але перш, ніж говорити про посвячення храму, Бенедикт XVI пригадав свій особистий духовий зв’язок зі святим Корбініяном, ім’я якого носить новостворена парафія. Він також склав подяку всім тим, хто спричинився до спорудження нового храмового комплексу.

 

«Зібрані довкола Євхаристії, ми з легкістю розуміємо, що завданням кожної християнської спільноти є нести усім послання Божої любові, причинятися до того, щоб усі пізнали Його обличчя. Ось чому важливо, аби Євхаристія завжди була в центрі життя вірних», – наголосив Святіший Отець.

 

Він зазначив, що сьогоднішній день є важливим, оскільки увінчує зусилля, труди, жертви та старання, якими супроводжувалося спорудження парафіяльного комплексу. Папа додав, що його відвідини мають на меті спонукати громаду «дедалі краще розбудовувати ту Церкву, яка складається з живого каміння». В цьому контексті промовистим є заклик святого Павла з другого читання: «Ви – Божа нива, ви – Божа будівля» (1 Кор 3,9) та розповідь з старозавітної книги Неємії, що прозвучала під час першого читання. В ній йдеться про те, як Ізраїль збирався на слухання Божого слова, записаного в книзі Закону. «Також і ви, дорогі брати й сестри, збираючись з вірою та витривалістю на слуханні Божого Слова, перемінюєтесь від неділі до неділі у Божу Церкву… Яким же великим є цей дар! Будьте за нього завжди вдячними», – закликав Бенедикт XVI вірних з парафії святого Корбініяна, а далі відзначив різні аспекти душпастирської праці в цій громаді, пов’язані також і з тим, що вона є відносно молодою, в значній мірі складаючись із молодих сімей, що оселяються в цій місцевості, а тому характеризується значною кількістю дітей та підлітків.

 

«Господь Ісус, Який привів колись Апостолів на гору молитися та показав їм Свою славу, сьогодні запросив нас до цієї нової церкви: тут можемо слухати Його, тут можемо розпізнати Його присутність на ламанні Євхаристійного Хліба, і, таким чином, ставати живою Церквою, храмом Святого Духа, знаком Божої любові у світі. Повертайтеся до своїх домівок із серцями, сповненими вдячності та радості, через те, що ви є частиною цієї великої духовної споруди, якою є Церква», – сказав на завершення Святіший Отець, заохочуючи вірних ввіряти Пречистій Діві Марії наш та всієї Церкви великопосний шлях. «Нехай Богомати, Яка йшла за Своїм Сином Ісусом аж до хреста, допоможе нам бути вірними Христовими учнями, щоб могти разом з Нею брати участь в радості Пасхи», – побажав Бенедикт XVI.


Римський Архиєрей Бенедикт XVI посвятив новий храм у Римській дієцезії

 

Єпископ Риму Бенедикт XVI в неділю, 20 березня 2011 р., відвідав місцевість Інфернетто – одне із південно-західних передмість Риму, де посвятив новий парафіяльний комплекс на честь святого Корбініяна. Святіший Отець очолив Євхаристійне богослуження та виголосив проповідь, а опівдні повернувся до Ватикану, де з вікна робочого кабінету виголосив повчання та проказав разом з вірними Богородичну молитву «Ангел Господній».

 

Архітектурний комплекс парафії святого Корбініяна загальною площею 2200 м2 включає каплиці для проведення богослужінь, катехитичні зали та велике подвір’я, де передбачені спортивні майданчики для занять парафіяльної молоді та місце для паркування автомобілів. Новостворену парафію очолюватиме о. Антоніо Маньотта, що був призначений до Інфернетто ще у 2009 році, коли територія, що вже нараховує понад 22 тис. населення, яке продовжує зростати, ще не мала культової споруди.

 

Проект парафіяльного комплексу також має екологічний характер. Розташовані на покрівлі панелі сонячних батарей дозволять використовувати сонячну енергію, а каплиця, призначена для буденних відправ, на які приходить менше вірних, дозволить під тижня економити електроенергію, оскільки не буде потрібно освітлювати великий храм.

 

Святіший Отець гелікоптером прибув до Інфернетто, де його зустріли кардинал Аґостіно Валліні, Вікарій Папи для Римської дієцезії, кардинали Райнхард Маркс та Фрідріх Веттер, теперішній та вислужений Архиєпископи Мюнхена та Фрайзінга, єпископи-помічники Римської дієцезії та парох зі своїм помічником о. Луїджі Столфі. Архиєпископ Маркс, до речі, носить кардинальський титул парафії святого Корбініяна.

 

Після закінчення Служби Божої Бенедикт XVI також привітав тих вірних, які під час богослуження не помістилися в приміщенні храму.

 

Папа Бенедикт XVI та святий Корбініян

Постать святого Корбініяна, є дуже близькою Папі Бенедиктові XVI. Зрештою, саме з нею пов’язана присутність на богослуженні теперішнього та вислуженого Архиєпископів Мюнхена та Фрайзінга. Святий Корбініян жив у VIII столітті та був місіонером й одним з перших єпископів Баварії. Тож саме його наступником був кардинал Йозеф Ратцінгер, коли у 1977-1982 роках очолював Архидієцезію Мюнхена та Фрайзінга.

 

Цей духовний зв’язок також можемо побачити на гербі Святішого Отця Бенедикта XVI, на якому з правого боку зображений так званий ведмідь Святого Корбініяна. Легенда розповідає, що одного разу, коли цей святий подорожував до Риму, на нього напав ведмідь та вбив його коня. Розгніваний єпископ наказав ведмедеві нести свій багаж і дикий звір послухав його. Він супроводжував святого до Риму, а після прибуття єпископ Корбініян звільнив його та відпустив. Зображення нав’юченого ведмедя можемо побачити і на гербі міста Фрайзінга. У християнстві – це також символ тягаря служіння.

 

Джерело: Радіо Ватикан