//

Божа влада є синонімом служіння, покори та любові

Коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 29 січня 2012 року, уривок з Євангелії від святого Марка, в якому розповідається про Ісусову проповідь в Капернаумі, Папа пригадав, як при цій нагоді Спаситель звільнив чоловіка від нечистого духа. Здивований народ називає Ісуса «святим Божим», тобто Месією, і за короткий час слава про Нього рознеслася по всій околиці, де Він проходив, звіщаючи Боже царство та зціляючи різні недуги.

 

Святіший Отець звернув увагу на два ключові елементи Христової проповіді: слово і вчинки. «Слово, з яким Ісус звертається до людей, безпосередньо відкриває їм доступ до волі Отця і до істини про себе самих», – зауважив Папа, додаючи, що з книжниками було навпаки: вони мусіли докладати великі зусилля, щоб пояснювати Святе Писання. Крім того, з дієвістю слова Ісус поєднував знаки звільнення від зла. Цитуючи святого Атанасія, Бенедикт XVI зауважив, що «наказувати демонам та виганяти їх не є людською справою, але – Божою». Хто ж тоді, бачачи Ісусову могутність, міг би ще сумніватися в тому, що Він є Божим Сином, Божою Мудрістю та Силою? «Божа могутність – це не сила природи. Вона – це влада любові Бога, Який творить всесвіт і, воплотившись в Єдинородному Сині, зійшовши у нашу людськість, виліковує світ, знищений гріхом», – сказав Папа.

 

Святіший Отець звернув увагу на те, що людина часто розуміє владу, як могутність, панування, успіх. Для Бога, натомість, влада означає служіння, смирення та любов, це – логіка Христа, Який вмиває учням ноги, шукає справжнього добра для людини, зцілює рани та «здатний на таку велику любов, щоб віддати Своє життя, тому що є Любов’ю з великої літери».

 

«Дорогі друзі, – закликав на завершення Бенедикт XVI, – з довірою просімо в Пресвятої Марії, щоб скеровувала наші серця до того, що постійно черпати з Божого милосердя, яке звільняє та виліковує нашу людськість, наповняючи її всілякими благодатями, благоволінням та силою любові».

 

Джерело: Радіо Ватикан