//

Богослов: людина буде врятована, якщо зрозуміє, що Ісус грає першу роль в Божому плані

Тільки через Боже Слово можна зрозуміти послідовність і реальні відносини між Ісусом, світом і людством. Це і є місія Церкви в просторі та часі. Таку думку висловлює на сторінках сьогоднішньої "L'Osservatore Romano" відомий богослов, засновник і директор Інституту історії богослів'я і дослідник в цій області, о. Інасіо Біфі. Він проливає світло на прості речі, які зазвичай залишаються не поміченими. Богослов впевнений, що все змінюється, тільки гуманізм, принесений людству втіленням Христа залишається незмінним. Людство буде врятовано, якщо зрозуміє, що саме Христос грає першу роль в Божому плані. Фундаментом  не може бути якась мінлива річ, але саме Він - Син Божий, — переконаний науковець.

 

Природно, в хронологічному порядку світ і людина вже існували перед Втіленням Слова, - пише професор Біфі, нагадуючи, що перед початком нової ери людина вже була високорозвиненою і стала сама по собі "об'єктом філософських дисциплін", як називав її св. Тома Аквінський. Вже існували логіка, антропологія, етика, богослів'я, природничі науки. Але італійський філософ і богослов нагадує, що існує інший, позачасовий вимір - онтологічний. Він визначає порядок та першість для кожної ідеї та думки: все має починатися від Ісуса. Тільки зі світильником віри людство може зізнатися у своїй обмеженості, спробувати очиститися від затьмарення, яке часто наповнює розум і походить з первородного гріха. Від Пресвятої Трійці залежить "модифікація" і остаточна доля планети Земля і її жителів.


Ісус - і більше ніхто - є гарантією успіху створіння. Тому так важливо знайти нові, глибокі методи євангелізації, щоб донести це до сьогоднішньої людини, впевнений Інасіо Біфі.

 

За матеріалами radiovaticana.org