//

Блаженніший Святослав у першому пастирському посланні до молоді: «Не бійтеся зустрітися з Христом і не соромтеся визнати себе християнами»

«Сьогодні Церква потребує вашої спонтанності та інтуїтивного відчуття реальності Бога, що є присутнім між нами. Саме ви є устами, якими Церква вітає цього дня свого Царя, співаючи: «Благословен той, хто йде в ім’я Господнє!».

 

Такими словами Блаженніший Святослав звернувся до молоді у своєму першому після сходження на престол Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви пастирському посланні з нагоди Квітної неділі – святкового дня тріумфального входу Господнього до стольного града Єрусалима.

 

Як зазначає Першоієрарх УГКЦ, в Католицькій Церкві склалася традиція, що у Квітну неділю особливу увагу звертають на молодь. Цього дня на площі Святого Петра в Римі молоді люди з усього світу збираються на молитву разом зі Святішим Отцем. «Користаю з такої нагоди, щоб за посередництвом цього листа звернутися до вас, запевнити вас у своїй особливій турботі та запросити до діалогу з Божим Словом, яке Свята Церква нам проповідує», – зазначає Предстоятель Церкви у своєму Посланні до молоді.

 

«Сьогодні Всемогутній Бог зустрічає свій народ вже не за допомогою якогось неживого предмета. Нині Він, Син Небесного Отця, сповнений Святим Духом, приходить особисто і то у видимий спосіб! Ісус Христос відкриває нам можливість особистої зустрічі з Ним», - наголошує Блаженніший Святослав, зауважуючи, що саме до такої зустрічі готує і запрошує нас Христова Церква словами св. Андрея Критського: «Ходімо і піднімімося разом на Оливну гору та вийдімо назустріч Христові, який сьогодні… добровільно зближається до свого святого і блаженного страждання для того, щоб звершити таїнство нашого спасіння» (Слово 9 на Пальмову неділю). На думку Глави Церкви, цим закликом преподобний Андрей підкреслює спонтанність такої зустрічі з обох сторін. «З Божого боку – це рух любові Творця до свого створіння, – любові, яка приведе до страждання, повної самопожертви Сина Божого задля кожного з нас. З людського боку – це спонтанна відповідь молоді на Боже наближення», – каже Глава УГКЦ.

 

Як наголошує Блаженніший Святослав, саме молоді люди Єрусалима відчули цей рух любові до них: «Їхня реакція була стихійною, незапланованою, чи й навіть немислимою для тогочасної релігійно-політичної еліти. Євангелист Лука передає нам, що «деякі з фарисеїв, що були в юрбі, сказали Йому: «Учителю, заборони твоїм учням». Він же відповів: «Кажу Вам: Коли оці замовчать, кричатиме каміння» (Лк. 19, 39–40). Саме діти і молодь впізнали в Ісусі Христі воплоченого Бога Ізраїля і почали вигукувати: «Осанна!» – що означає «Спаси нас!», - пригадує Першоієрарх УГКЦ. «Прагнення молодої людини любити і бути любленою відкрило її до божественної любові, бо спасти – означає дарувати в любові життя, – життя вічне», – підкреслює Блаженніший Святослав.

 

Як зауважує Предстоятель Церкви, у наш час вроджена юнацька релігійність, пошук за вічною Любов’ю, якою є Господь, нерідко зранені та окрадені: «Нам важко дозволити себе любити, бо  боїмося бути обдуреними і використаними. Та й самі ми часто не спроможні любити. Ми більше цінуємо речі, віртуальні розваги та спілкування в соціальних мережах, ніж реальних живих осіб, які є поруч», – наголошує Глава УГКЦ.

 

На думку Блаженнішого Святослава, ці риси нинішньої культури ізолюють нас, закривають у собі і роблять не здатними до зустрічі. «Тому сучасна молода людина часто почувається глибоко самотньою, навіть у гучному та веселому товаристві. Не зустрівши Господа, вона не може зустрітися із собою», – резюмує Глава Церкви.

 

«Господь сьогодні переможно входить до Єрусалима – тож сміливо вийдімо Йому назустріч!», – каже Блаженніший Святослав і називає символом перемоги над відокремленістю та самотністю людини стосовно Бога і ближнього ті зелені галузки, якими у Квітну неділю ми вітаємо Господа: «Як потребуємо ми сьогодні цього зеленого знаку пробудження, цього весняного подиху, що ламає стереотипи та упередження, долає сумніви та підозри і впізнає Його, що приходить до кожного з нас», – наголошує Предстоятель УГКЦ.

 

У цей святковий день, який наближає нас до Пасхи, Першоієрарх Церкви закликає: «Не бійтеся зустрітися з Христом і не соромтеся визнати себе християнами навіть перед тими, які вам забороняють це зробити. Якщо ви замовкнете – то каміння кричатиме!»

 

«Хоч би як дивно це звучало в сучасній молодіжній культурі, не страхаймося вигукнути Йому: «Осанна во вишніх!» Сьогодні ми не просто беремо в руки посвячені гілочки із ознаками весняного оновлення природи – ми беремо в руки символи перемоги над гріхом і смертю, а через них приймаємо силу Того, хто йде у воскресіння. Переживімо нині разом цю зустріч – і надихнемося силою Любові, якою збудуємо разом наше майбутнє», – завершує своє перше після сходження на престол пастирське послання до молоді з нагоди Квітної неділі Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

 

Департамент інформації УГКЦ