//

Блаженніший Святослав (Шевчук): «Митрополит Володимир – духовний лідер, а не менеджер»

«Дуже часто предстоятеля Церкви оцінюють за ефективністю в управлінні. Це ознаки секуляризації. Тобто, коли на Церкву дивляться як на людську структуру. І коли хтось за станом здоров’я не може виконати функцію доброго менеджера, тоді декларують, що він не може управляти Церквою. Натомість по-справжньому духовні люди дивляться на дану ситуацію іншими очима. Митрополит Володимир – духовний лідер, а не менеджер», – сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, в інтерв’ю газеті «День» (інтерв’ю готується до друку), відповідаючи на запитання про нещодавні події у житті Української Православної Церкви.

 

Предстоятель УГКЦ порівняв останні місяці життя Папи Івана Павла ІІ з тим, що зараз переживає Блаженніший Володимир. Цікаво, що в них одна і та ж недуга.

 

«Наприкінці життя Папа дихав через трахіостому, проте не полишав престол Католицької Церкви. Пригадую, на нього було боляче дивитися: кожне слово приносило страждання. Але для чого він це робив? Щоб у цей спосіб свідчити проти загального переконання, що страждаюча, немічна людина є тягарем для суспільства. Тому навіть сьогодні, коли Блаженніший Володимир в лікарні, він залишається духовним лідером своєї Церкви. І тоді ті, які вважають Церкву Церквою, а не людською структурою, повинні його поважати і допомагати йому», – зазначив Блаженніший Святослав.

 

Глава УГКЦ висловив слова особистої поваги до Митрополита Володимира. «Я мав нагоду з ним зустрічатися. Стежив за його діяльністю як Предстоятеля Церкви і, зрештою, як за духовною особою. Думаю, його духовність буде предметом ще багаторічного вивчення. Через те я переконаний, що Блаженніший Володимир – великий скарб не тільки для УПЦ, а й взагалі для християнського світу», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

 

При цьому він пояснив, що вірні Української Греко-Католицької Церкви вважають вірних Української Православної Церкви своїми братами і сестрами. «Тому нам небайдуже, що відбувається в родині наших братів чи сестер», – сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ.

 

Департамент інформації УГКЦ