//

Блаженніший Святослав привітав нового Ординарія Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні

Глава Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Святослав (Шевчук), привітав нового Ординарія Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, архиєпископа Петра Мальчука, ОБМ. У привітанні Глави УГКЦ зокрема йдеться: «Щиро вітаю Вас із призначенням на єпископську катедру Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні!

 

На превеликий жаль, я не можу бути присутнім на історичній події Вашого входження на архіпастирський престіл, оскільки, у цей час буду вводити в уряд Апостольського Екзарха нашої Церкви у Великій Британії Преосвященнішого Владику Гліба (Лончину).

 

Одначе, обіцяю Вам моє молитовне єднання із Вашим Високопреосвященством та всією Вашою дієцезією. Буду щиро благати нашого Господа за Ваше щасливе і богоугодне служіння ординарієм Києво-Житомирським та плекаю надію на нашу тісну співпрацю у справі духовної обслуги ввірених нам Ісусом Христом і Його Святою Церквою духовних чад».

 

«Інгрес» тобто введення на єпископський престол нового Ординарія Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, архиєпископа Петра Мальчука, ОБМ, відбулися, 6 серпня 2011 року, в празник Преображення Господнього за григоріянським календарем, у соборі святого Олександра в Києві.

 

В урочистоятях взяли участь католицькі єпископи двох обрядів та духовенство як з України, так і з-за кордону, представники інших Церков та церковних організацій, представники влади та дипломатичного корпусу, а також численні вірні.

 

Урочиста церемонія закінчилась благословенням архиєпископа Петра Мальчука, ОБМ, Ординарія Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні.

Пригадуємо, що 15 червня 2011 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду Преосвященного єпископа Яна Пурвінського, Ординарія Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, подане згідно з приписами 401 канону Кодексу Канонічного Права. Одночасно повідомлено, що Святіший Отець призначив Преосвященного Петра Геркуляна Мальчука, ОБМ, дотеперішнього Єпископа-помічника Одесько-Сімферопольського, Ординарієм Києво-Житомирським, надаючи йому особисту архиєпископську гідність.

 

Джерело: Департамент інформації УГКЦ