//

Блаженніший Святослав: «Дуже важливо розпізнати той момент, коли Бог приходить до нас»

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук),  здійснивши освячення хреста як символу пам‘яті нащадків про подвиг, який звершили Герої Крут, біля храму Святого Миколи Чудотворця на Аскольдовій могилі, вирушив до парафії Миколи Доброго, що на Подолі.

 

Під час проповіді Глава УГКЦ пригадав, що з неділі, 29 січня, свята Церква починає готувати нас до Великого посту, і звернув увагу на зміст Євангелія про Закхея. Проповідник зосередився на Божих відвідинах людини, - відвідинах не лише її дому, а й життя.

 

Коли ми чуємо в Священному Писанні слова «Бог навідався», то це означає, що щось станеться. Завжди одні боялися цих Божих відвідин, інші – тішилися, але завжди ці відвідини були основними моментами в історії спасіння всього людства.

 

«Пригадаймо, – каже Блаженніший Святослав, – як Господь відвідав під дубом Авраама у вигляді трьох ангелів. Авраам не знав тоді, що під виглядом подорожніх приймає Триєдиного Бога. Що сталося після тих відвідин? У старенького Авраама, який мав уже стареньку жінку, народився син Ісаак. Бо Бог обіцяв, що виведе з нього великий народ. Ісаак був наче передвісником великих Божих відвідин, які назавжди змінять історію людства. Все це очікування сповнюється з приходом Ісуса Христа на Землю».

 

Проповідник наголосив, що дуже важливо зрозуміти той момент, коли Бог приходить «до мене», не я до Нього, а Він до мене.

 

Крім того, Блаженніший Святослав зосередив увагу присутніх на особі Закхея із недільного євангелія: «У Єрихоні прийшло багато людей подивитися на Ісуса, але Він звернув увагу саме на Закхея і сказав йому: "Злізай, сьогодні я маю бути в твоєму домі".Так стається, дорогі в Христі, що коли ми хочемо здобути вигідне місце в суспільстві, ми невпинно ліземо на шовковицю. І сьогодні, коли Христос приходить до нас під час Божественної Літургії, дивиться і каже кожному з нас: «злізай». Бо коли ми стаємо перед обличчям Божим, правда показує все».

 

Після проповіді Блаженніший Святослав уділив таїнство Священства диякону Дмитру Белею. Цю подію Предстоятель УГКЦ назвав «відвідинами Бога, бо на очах вірних народився новий священик, який прощатиме людям їхні гріхи, омиватиме їх в таїнстві Хрещення, кормитиме Божий люд Тілом і Кров’ю Христа та єднатиме серця в таїнстві Подружжя».

 

Після Літургії діти недільної школи, яку провадять сестри василіанки, дали концерт для Глави Церкви.

 

Департамент інформації УГКЦ