//

Бенедикт XVI зовсім не "твердий"

Німеччина готується до візиту Папи. "Прибуде людина,  яка не лише представляє соборність, але й ясні цінності, які є понад світ. Прибуде людина з майже пророчими якостями", – говорить архиєпископ Роберт Цоліч.


"Образ папи змінився. Його виступ на Всесвітньому Дні Молоді показав, що Бенедикт XVI не "жорсткий", яким його часто представляли", – зазначив у інтерв'ю газеті "Die Welt" архиєпископ Цоліч.


Щодо оголошених протестів під час візиту німецький ієрарх визнає, що поважає право на демонстрації, але бажав би, щоб до особи Папи Римського відносилися з повагою. Він також визнав абсурдним закид, що візит буде демонстрацією сили Церкви.  "Папський виступ перед Бундестагом буде не тільки відзнакою для Бенедикта XVI, а й для Німеччини. Можна теж задати питання про почуття гідності парламенту, як він обійдеться із запрошенням", – зауважує архиєпископ. Як повідомляє газета "Süddeutsche Zeitung", про бойкотування зустрічі думає лише половина із 76 членів лівої фракції – "Die Linke".


Архиєпископ Цоліч також переконаний, що під час папського  візиту немає чого розраховувати на зняття анатеми щодо Лютера. На його думку, візит до Ерфурта буде заохоченням до подальшого екуменічного діалогу, а результатом зустрічі з представниками протестантських церков не буде порозуміння з питань, які розділяють дві Церкви.


Також єрарх пояснив, що зустріч із колишнім канцлером Німеччини Гельмутом Колем є особистим бажанням Папи. "Я думаю, що це відповідне визнання за справи життя Гельмута Коля, того, що він зробив для єдності Німеччини та Європи".


За матеріалами fronda.pl