//

Бенедикт XVI не має рахунку в банку

33 тисячі установ та приватних осіб мають вклади у банку Ватикану, – розповів італійський тижневик "L'Espresso" з посиланням на офіційні результати перевірки. Документ, що стосується такої інформації та містить 250 сторінок, направлений до комітету Moneyval, органу Ради Європи, відповідальних за боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Після проведення перевірки комітет вирішить, чи слід включати Ватикан до так званого білого списку країн, які задовольняють усі необхідні вимоги у цій сфері.


У ватиканському банку, який офіційно називається Інститут Релігійних справ (IOR – Instituto per le Opere di Religione), мають вклади насамперед особи з Європи, серед яких дві третини з Італії, а Польщі, Франції, Іспанії та Німеччини. 2,7 тис. депозитів належать  монашим згромадженням з Африки та Південної Америки.


Як зазначив тижневик,  відкрити рахунок у банку Ватикан може духовна особа чи працівник Ватикану (у тому числі емерит), дипломат, акредитований при Святому Престолі чи особа, удостоєна почесного папського звання.


15 тис. депозитів серед всіх 33 тис. належать священикам, 1,6 тис. єпископам і близько 200 – кардиналам. На усіх рахунках знаходиться близько 5 мільярдів євро,  80 % з яких належать фондам, монашим згромадженням, єпископським конференціям, семінаріям та монастирям.


Юрист Ватикану Джеффрі Лена пояснив, що забороненими є зашифровані рахунки, власники яких анонімні, а також забороняється відкриття рахунку більше, ніж на одного власника.


Він також сказав, що процес прагнення до прозорості фінансових операцій розпочався у  ватиканському банку 10 років тому та запевнив, що аналізуються всі готівкові та сумнівні операції.


Ватиканський юрист запевнив, що в банку IOR існують  "суворіші правила, ніж в італійських банках".


Бенедикт XVI не має особистого рахунку, оскільки Папа мусить зректися матеріальних дібр, отже й рахунку в банку, але будучи кардиналом, він мав його у банку Ватикану.

 

За матеріалами info.wiara.pl