//

Бенедикт XVI: Ісус завжди з нами в Євхаристії

 22 квітня Бенедикт XVI закликав до подолання первинних сумнівів і відкриття дару віри присутніх на площі св. Петра перед великодньої молитвою "Regina Caeli". Святіший Отець нагадав, що Христос після свого Воскресіння реально присутній в Таїнствах, особливо Євхаристії. Він закликав священиків і катехитів серйозно підходити до підготовки дітей до Першого Святого Причастя, щоб дати їм шанс, подібно учням з Еммаусу, зустріти справжнього Христа. "Дорогі брати і сестри! - звернувся до віруючих Папа. - Сьогодні, в Третю Пасхальну неділю, ми зустрічаємо в Євангелії від Луки воскреслого Ісуса, який є серед учнів (Лк 24, 36) - повних недовіри і страхів - вони думають, що побачили духа ( Лк 24, 37 ). Романо Гвардіні писав: "Господь змінився. Він не живе так, як раніше. Його існування (...) не може бути зрозуміле. Але воно є існуванням тілесним (...), охоплює все Його життя, все призначення, Його страждання і смерть. Все це реальність. Хоча і змінена, але завжди відчутна "(Il Signore. Meditazioni sulla persona e la vita di NS Gesù Cristo, Milano 1949, 433). А оскільки Воскресіння не видаляє сліди розп'яття, Ісус показує учням руки і ноги. І, щоб їх переконати, навіть просить у них поїсти. Таким чином, учні "подали Йому шматок печеної риби. Він взяв і їв перед ними "(Лк 24, 42-43). Св. Григорій Великий коментує, відзначаючи, що "печена риба не означає нічого, крім муки Ісуса Христа, посередника між Богом і людьми. Бо Він був згоден  сховатися в водах роду людського, Він погодився бути схопленим в пастку нашої смерті і пережив біль під час муки "(Hom. in Evang. XXIV, 5: CCL 141, Turnhout 1999, 201).

 

Завдяки цим дуже реалістичним знакам  учні долають початкові сумніви і відкриваються на дар віри, віри, яка дозволяє їм зрозуміти, що написано про Христа "в законі Мойсея і у пророків, і псалмах" (Лк 24, 44). Ми читаємо там, що Ісус "освятив їх розум, щоб вони розуміли Писання. І сказав їм: Так написано, що Месія повинен страждати і воскреснути на третій день з мертвих, і в Його ім'я має проповідуватись на  покаяння заради відпущення гріхів (...) А ви - свідки цього "(Лк. 24, 45-48). Спаситель запевняє нас  у своїй реальній присутності серед нас через Слово і Євхаристію. Таким чином, як учні з Еммаусу  впізнали Ісуса під час ламання хліба ( Лк 24, 35), також і ми зустрічаємо Господа в Євхаристії. У зв'язку з цим, св. Фома Аквінський пояснює, що "необхідно визнати, згідно  католицької  віри, що весь Христос присутній в цьому таїнстві (...), так як ніколи божественність не покидала тіло, яке прийняла" (S.Th. III, q. 76, a . 1).

 

Дорогі друзі, у Великодній період Церква, як правило, приділяє дітям Перше Святе Причастя. Тому я закликаю пастирів, катехитів і батьків добре підготувати це свято віри, з великим ентузіазмом, але й простотою ". (...) Цей день залишається в пам'яті, як перший момент, коли (...) розуміється важливість особистої зустрічі з Ісусом "(постсинодальна  апостольська адгортація " Sacramentum Caritatis ", 19). Нехай Матір Божа допомагає нам в ретельному слухання Слова Господа і гідній  участі в Євхаристії жертви, щоб ставати свідками нового людства.

 

Після молитви «Regina Caeli" Святіший Отець дав апостольське благословення і звернувся до зібраних  італійською, французькою, англійською, німецькою, іспанською та польською мовами. Папа пригадав про вчорашню беатифікацію в Мексиці місцевої черниці Марії Інес Терези Святих Дарів і День католицького університету Найсвятішого Серця, який проходить сьогодні в Італії, під девізом "Майбутнє країни в серцях молоді". Понтифік підкреслив важливість формування молодих людей, заснованого не тільки на наукових і технічних знаннях, але перш за все на цінностях.

 

За матеріалами radiovaticana.org