Святі
Цей день в історії
прор. Авакум;
бл. Іван Слезюк, свящмуч.
Св. Християна
Польський король Жиґмунд ІІІ затвердив Берестейську Унію, як державний закон 1596 р.Б.
28 липня Святіший Отець Бенедикт XVI направив вітальне послання до глави конгрегації регулярних кліриків Самаскі о.Франко Масконе, з приводу 500-ї річниці звільнення з в'язниці св. Джироламо Емільяні, засновника цієї монашої громади. Цей святий являється опікуном сиріт і покинутої молоді.
Заходи, пов'язані з відзначенням ювілею, розпочнуться 25 вересня св. Літургією в базиліці св. Марка у Венеції і триватимуть протягом усього наступного року. Кульмінацією святкування стане нічне паломництво молоді з Масеради до святині в Тревізе.
"Життя Джироламо Міан, венеціанця, почалося заново в ніч на 27 вересня 1511 р., коли після щирої обіцянки змінитися, даної Діві Марії з Тревізо, через її заступництво він був звільнений з тюремних кайданів. Пізніше Джироламо поклав їх на вівтар на честь Марії", - розповів Папа. Понтифік зазначив, що цей момент показує нам приклад внутрішнього перетворення особистості Джироламо: він був звільнений з Божою допомогою з полону егоїзму, гордині, спроб доказу своєї значущості. "Таким чином його єство, котре спочатку тягнуло його до тимчасових речей, тепер прагнуло тільки Бога, через служіння сиротам, хворим і покинутій молоді",- сказав Святіший Отець.
Бенедикт XVI підкреслив, що молодь, особливо та, котра знаходиться у важких життєвих умовах, не може бути залишена одна, але для нормального розвитку вимагає важливої речі: любові. "Увага до молоді і до її людського і християнського виховання, яку характеризує харизмат Самаскі, продовжує бути завданням Церкви, повсякчас і в будь-якому місці. Необхідно, щоб розвиток нових поколінь підтримувався не тільки культурними і технічними елементами, а насамперед любов'ю. Такою любов'ю, яка стоїть вище індивідуалізму і егоїзму, робить більш уважними до потреб кожного брата і сестри. Приклад св. Джироламо Еміліано, котрого Іван Павло II назвав "мирянином, котрий надихав віруючих", нехай допомагає нам бути уважним до моральної та фізичної сутності бідності нашої молоді, а насамперед до браку любові, що є причиною кожної вагомої проблеми людства», - написав Бенедикт XVI.
За матеріалами Ватыканскае Радыё
Copyright MCI 2010-2013