//

Бенедикт ХVІ: Коли молимось, земля єднається з Небом

У четвер 17 травня 2012 р., за григоріянським календарем відзначався празник Вознесіння Господнього, який у багатьох країнах світу, серед яких і в Україні, за рішенням місцевих єпископів, перенесено на найближчу неділю, щоб дати можливість більшій кількості вірних взяти участь у богослуженнях. Також і в Італії урочистість Вознесіння святкується у неділю 20 травня. Саме цьому празникові присвятив своє роздумування Бенедикт ХVІ перед молитвою «Ангел Господній», яку він проказав разом з тисячами вірних, зібраними на площі святого Петра у Ватикані.

 

«Вознесіння означає сповнення спасіння, яке почалось від миті Воплочення, – наголосив Святіший Отець. – Вознесіння вказує нам, що в Ісусі Христі наша людська природа піднесена до Господньої висоти. Кожного разу, коли молимось, земля єднається з Небом. Коли підносимо до Господа нашу довірливу молитву в Христі, вона, мов кадило, підіймається крізь небеса, сягаючи Самого Бога, Який її вислуховує та задовольняє.


Благаймо Пресвяту Діву Марію, щоб допомогла нам вдивлятись у небесні благодаті, які нам обіцяє Господь, і стати вірогідними свідками Його Воскресіння, справжнього Життя».

 

Після проказування молитви «Ангел Господній» та уділення Апостольського благословення, Святіший Отець окремо згадав Всесвітній день суспільних комунікацій, який Церква відзначає саме 20 травня, закликаючи до молитви, щоб комунікація, в кожній її формі, завжди служила для нав’язування з ближніми справжнього діалогу, який ґрунтується на взаємопошані, слуханні та взаємоподілі.

 

24 травня припадає празник Пресвятої Богородиці, Помічниці християн, яку в особливий спосіб почитають у санктуарії Шешан біля Шанхаю. Папа закликав єднатись у молитві з усіма католиками Китаю, щоб вони залишились вірними Церкві та Наступникові святого Петра, з послідовністю живучи вірою, яку сповідують.

 

Бенедикт ХVІ привітав тисячі учасників італійського руху на захист життя, які зібрались у залі імені Папи Павла VІ у Ватикані, заохочуючи їх завжди бути свідками і будівничими культури життя.

 

А на закінчення недільної зустрічі з вірними Папа закликав до молитви за школярку, яка загинула внаслідок терористичного акту біля однієї із шкіл в італійському місті Бріндізі, де є ще кілька поранених у важкому стані, а також висловив духовну близькість і співчуття з приводу землетрусу, найпотужнішого в Італії за останніх три роки, яких заторкнув регіон Емілія-Романья, епіцентр якого є між містами Феррара, Модена та Болонья, де є загиблі і поранені.

 

Джерело: Радіо Ватикан